Габриела и Стефани Стоеви се класираха за финала на европейското в Дания

Габриела и Стефани Стоеви се класираха за финала на европейското първенство по бадминтон, което се провежда в Дания.

На полуфинала българките победиха англичанките Лаурен Смит и Сара Уокър с 21:15, 21:15 за 38 минути.

Сестри Стоеви ще спорят за златото с представителките на домакините Камила Ритер и Кристина Педерсен, които се справиха с рускините Анастасия Червякова и Олга Морозова с 21:10 и 21:13 за 43 минути.

Преди това датчанките победиха другите българки в надпреварата - Петя Неделчева и Мария Мицова с 21:17 и 21:9.

През октомври 2016 г. Габриела и Стефани стигнаха до финала в турнира от сериите Гран при в холандския град Алмере, където загубиха с със 17:21, 21:17 и 21:16 от австралийките Сетаня Мапаса и Гроня Самървил.

След това те участваха в Одензе в турнира от Суперсериите, където стигнаха до четвъртфиналите, но загубиха с 20:22 и 15:21 от индонезийките Кришинда Махесвари и Грейша Поли.

През април тази година сестрите играха в турнира в Малайзия. Те отпаднаха във втория кръг след загуба с 9:21, 9:21 от представителките на Южна Корея Йе На Чанг и Су Хи Лий, които са на четвърто място в световната ранглиста.