"Лацио" триумфира в дербито срещу "Рома"

Лацио" победи "Рома" в местното дерби от 34-ия кръг на Серия А. "Орлите" се наложиха с 3:1. Балде Кейта вкара две от попаденията и стана първият футболист, който бележи два гола в това дерби в първенството, от 1998 г., когато на два пъти се разписа Роберто Манчини. Душан Баста беше другият голмайстор, а точен за "вълците" беше Даниеле де Роси от дузпа.

"Лацио" заема четвъртото място с 67 точки, а "Рома" е втори със 75 - на девет от първия "Ювентус", който направи равенство 2:2 с "Аталанта". Третият "Наполи" ще гостува на "Интер" от 21.45 ч.

Отборът на треньора Лучано Спалети завърши двубоя с 10 души, след като Антонио Рудигер получи директен червен картон минута преди последния съдийски сигнал.

Резултатът беше открит в 12-ата минута, когато Милинкович-Савич подаде към Кейта, който на границата на наказателното поле се справи с двама защитници и със силен удар по земя се разписа.

Де Роси изравни от дузпа в 45-ата минута, като решението на съдията да отсъди наказателен удар беше спорно. Кевин Строотман падна без никакъв контакт срещу него. Де Роси вкара за втори път в дербито. Първият беше през април 2009 г.

Четири минути след почивката Баста върна преднината на гостите в този двубой, след като се възползва от лошо изчистване и с удар от разстояние не остави шансове на Шчесни.

Крайното 3:1 беше оформено в 85-ата минута, когато Сенад Лулич проби в наказателното поле и подаде към непокрития Кейта, който сам срещу вратаря вкара втория си гол.