"Ливърпул" взе три точки аванс в битката за Шампионска лига, но Коутиньо се контузи

Ливърпул" спечели трудна победа с 1:0 при гостуването на "Уотфорд" и се откъсна с три точки пред "Манчестър сити", с четири пред "Манчестър юнайтед" и с девет пред "Арсенал" за двете места в зона "Шампионска лига", които "Челси" и "Тотнъм" оставиха.

"Мърсисайдци" постигнаха 20-ия си успех и събраха 69 точки след 35-ия си мач във Висшата лига този сезон. Те са изиграли една среща повече от манчестърските отбори и две повече от "артилеристите".

Лошата новина за "мърсисайдци" при важния успех срещу "стършелите" дойде още в 11-ата минута, когато Фелипе Коутиньо напусна терена с контузия. Това е пореден тежък удар за Юрген Клоп, който не може да разчита на Садио Мане и Джордън Хендерсън в един изпълнен с травми на "Анфийлд" сезона. Вместо Коутиньо в игра се появи Адам Лалана, който се завърна след месец и половина отсъствие.

Единственото попадение в мача отбеляза Емре Джан във втората от трите минути добавено време на първото полувреме. Германският национал се разписа със страхотен ножичен удар след центриране през центъра на Лукас Лейва.

Малко по-рано, в 42-ата минута, Адам Лалана също беше много близо да отбележи зрелищен гол. Той посрещна лошо отбита топката от воле, но шутът му с левия крак разтресе напречната греда над Еурелио Гомес.

Това бяха и двете най-интересни ситуациии в едно първо полувреме, в което нямаше много възможности за гол. "Уотфторд" също трябваше да направи принудителна смяна преди почивката, след като централният бранител Мигел Бритос се контузи и беше заменен от бившия играч на "Лудогорец" Кристиан Кабаселе.

През втората част домакините продължиха да се отбраняват много организирано, а Гомес също беше на ниво при две ситуации след удари на Джеймс Милнър и Дивок Ориги.

В заключителните минути двата отбора създадоха най-добрите си възможности за гол. Адам Лалана и влезлият като резерва Даниел Стъридж пропуснаха да решат мача в полза на "Ливърпул", а намеса на Симон Миньоле след удар на Дарил Янмаат и гредата след изстрел на Себастиан Прьодел лишиха "Уотфорд" от точка.