"Сан Антонио" изравни серията с "Хюстън", но Тони Паркър се контузи

Паркър беше изнесен на ръце от съотборниците си, след като контузи лявото си коляно

Сан Антонио спърс" изравни серията с "Хюстън рокетс" от полуфиналите в Западната конференция в НБА, но вероятно няма да може да разчита на титулярния си плеймейкър Тони Паркър до края на плейеофите.

"Шпорите" спечелиха убедителна победа със 121:96, а осем минути и половина преди края на двубоя френският гард напусна игрището с контузия в коляното.

Паркър се приземи много лошо на левия си крак при стрелба с отскок. 34-годишният играч остана известно време на земята, след което опита да върви, но не успя и беше изнесен на ръце от съотборниците си. Той ще премине ядрено-магнитен резонанс по-късно днес. Веднага след мача старши треньорът на "Сан Антонио" Грег Попович заяви, че положението "не е добро".

Преди контузията Паркър правеше отличен мач, като вкара осем от 13-те си стрелби от игра, включително две тройки от два опита, и беше втори по резултатност в своя отбор с 18 точки. Към тях той добави четири асистенции и три борби.

Най-полезен за "шпорите", които взеха реванша за тежката загуба с 99:126 в първия мач, беше Кауай Ленард. Той изигра впечатляващ двубой и записа 34 точки, осем асистенции, седем борби и три откраднати топки, като реализира 13 от 16-те си стрелби от игра, в това число три тройки от четири опита.

Ламаркъс Олдридж добави 15 точки и осем борби за успеха, Джонатън Симънс се включи с 14 от пейката, а Дани Грийн се отчете с 12.

"Сан Антонио" спечели първите две части и поведе с 65:55 преди почивката. "Хюстън" съкрати изоставането си след 28:23 в третата четвърт, но домакините не допуснаха обрат след страхотна последна част, в която отбелязаха 33 точки и допуснаха едва 13.

За разлика от първата среща, когато вкараха 22 тройки, този път "ракетите" вкараха само 11 от 34-те си стрелби от далечно разстояние. Звездата на отбора Джеймс Хардън беше ограничен до скромните за стандартите си 13 точки след 14 пропуска при 17-те му стрелби от игра.

Най-резултатен за гостите беше Раян Андерсън с 18 точки, а Ерик Гордън завърши с 15, след като двамата вкараха седем от тройките на своя тим. Клинт Капела се отчете с 14 точки, а Пат Бевърли - с 12.

Кауай Ленард изигра страхотен мач, в който вкара 13 от 16 те си стрелби от игра

Следващите два мача от серията са в Хюстън на 6 и 8 май.

В другия мач от плейофите на НБА, който се игра през изминалата нощ, "Кливланд кавалиърс" победи "Торонто раптърс" със 125:103 и поведе с 2:0 в серията.