Тони Паркър няма да играе до края на плейофите в НБА

Сан Антонио" обяви, че няма да може да разчита на титулярния си пойнт гард Тони Паркър до края на плейофите в Националната баскетболна асоциация (НБА). 34-годишният французин има разкъсване на сухожилие в четириглавия бедрен мускул, точно над коляното, показа направеният в четвъртък ядрено-магнитен резонанс.

Паркър се контузи при победата над "Хюстън рокетс" (121:96) във втория мач от полуфиналния тексаски сблъсък в Западната конференция. Той се приземи много тежко върху левия си крак при стрелба с отскок, остана известно време на земята, след което опита да върви, но не успя и беше изнесен на ръце от съотборниците си.

Преди контузията Паркър правеше отличен мач, като вкара осем от 13-те си стрелби от игра, включително две тройки от два опита, и беше втори по резултатност в своя отбор с 18 точки. Към тях той добави четири асистенции и три борби.

В осемте си мача от началото на плейофите, в които "Сан Антонио" записа пет победи и три загуби срещу "Мемфис гризлис" (4:2) и "Хюстън" (1:1), Паркър имаше средни показатели на мач от 15.9 точки при 52.6% успеваемост в стрелбата от игра, включително 57.9% от зоната за три точки, 3.1 асистенции, 2.5 борби и 26.4 минути.

По време на редовния сезон той пропусна 18 от 82-та мача на своя отбор заради контузия. Французинът, който има четири шампионски пръстена с "шпорите", изигра своя 15-и сезон в НБА.

В негово отсъствие титулярен пойнт гард ще бъде Пати Милс, а повече игрови минути ще има и за новобранеца Джамал Мъри.

В събота сутринта в 4.30 ч. българско време "Хюстън" посреща "Сан Антонио" в третия мач от серията. Два часа и половина по-рано започва третият двубой между "Торонто раптърс" и шампиона "Кливланд кавалиърс", който води с 2:0 победи след двете срещи в Охайо.

С 2:0 води и фаворитът за титлата "Голдън стейт уориърс" срещу "Юта джаз" в другия полуфинал в Западната конференция, а във втория полуфинал на изток "Бостън селтикс" има аванс от 2:1 срещу "Вашингтон уизърдс".