Шампионът "Кливланд" поведе с 3:0 в серията срещу "Торонто"

Шампионът "Кливланд кавалиърс" победи със 115:94 "Торонто раптърс" и поведе с 3:0 в плейофната серия. "Кавалерите" имаха преднина от само две точки след третата част, но след силна последна четвърт, спечелена с 36:17, са на победа от финала в Източната конференция.

Леброн Джеймс вкара 35 точки, а Кевин Лав добави 16 и овладя 13 борби. Демар Дероузън беше най-резултатен за "Торонто" с 37 точки, Йонас Валачунас реализира 19. "Раптърс" беше без гарда Кайл Лаури, който има контузия в глезена.

"Кливланд" стана първият отбор след "Минеаполис лейкърс" от 1949 и 1950 г., който спечели първите си седем плейофни мача в два поредни сезона. През миналия сезон "Кавалиърс" направи серия от 10 победи, но на финала в конференцията, когато се изправи срещу настоящия си съперник, загуби мачове три и четири.

Кауай Ленърд и Ламаркъс Олдридж вкараха по 26 точки при победата на "Сан Антонио спърс" със 103:92 над "Хюстън рокетс" и отборът на Грег Попович поведе с 2:1 в серията.

Джеймс Хардън отбеляза 43 точки, след като вкара само 13 в мач номер две. Той направи и пет асистенции, като през по-голямата част от двубоя изразяваше недоволство към съдиите.

Гардът на "Спърс" Тони Паркър претърпя успешна операция на левия крак. Отборът ще бъде до края на плейофите без него за първи път от 2001 г., с което беше сложен края на серията от рекордните му 221 участия в двубоите след редовния сезон.

Треньорът Попович пусна в стартовия състав новобранеца Деджонте Мърей на мястото на французина, вместо Пати Милс. Мърей вкара две точки за 15 минути, а Милс отбеляза 15 за половин час игра.