Меси, Суарес и Неймар минаха 100 гола за "Барселона" във всички турнири

Лионел Меси, Луис Суарес и Неймар минаха границата от 100 гола за "Барселона" във всички турнири през този сезон, след като и тримата се разписаха за успеха на каталунците с 4:1 над "Виляреал".

Меси се разписа на два пъти и петдесет и едно от стоте са отбелязани от него, който той стана първият футболист от петте топ първенства в Европа с толкова голове през сезона. Суарес има 34, а Неймар - 16.

Уругвайският нападател вече има сметката си 83 гола в Примера дивисион от 95 мача, колкото успя да постигне и Христо Стоичков в 175 двубоя.

С тази победа "Барселона" събра 84 точки на първото място. Вторият "Реал" е с 81. Белите гостуват на "Гранада" от 21.45 ч. тази вечер. Отборът на Зинедин Зидан е и с мач по-малко.

Резултатът на "Камп ноу" беше открит в 21-ата минута, когато Суарес подаде към Меси в наказателното поле, а той веднага намери Неймар и бразилецът от близо не сгреши.

Гостите успяха да изравнят 11 минути след това. Бакамбу се възползва от грешка в средата на терена и пробив в наказателното поле, където технично прати топката покрай Андре тер Щеген. Домакините обаче си върнаха преднината в края на първата част. Меси овладя пред дъгата, финтира защитник и със добре премерен удар прати в долния ляв ъгъл.

В 69-ата минута Серджи Робредо подаде към Суарес, който проби в наказателното поле и след като се справи с двама защитници преодоля и вратаря за 3:1.

Крайният резултат беше оформен в 82-ата минута, когато след игра с ръка при удар на Суарес каталунците получиха дузпа и Меси изпълни в стил "Паненка".

В следващия кръг "Барселона" гостува на "Лас Палмас".