"Пирин" и "Берое" завършиха при равенство, лидерът в групата ще се реши в последния кръг

Пирин" и "Берое" завършиха при равенство в трети пореден мач. Двубоят от 31-ия кръг от втората осмица завърши 1:1 и победилят в група Б ще се реши в последния кръг. Благоевградчани имат 43 точки, а старозагорци са с две по-малко.

Двата отбора показаха динамичен и открит футбол, положенията обаче почти изцяло липсваха и единствено индивидуално изпълнение на Станислав Костов направи разликата преди почивката.

В 27-ата минута Станислав Костов направи двойно с Даниел Младенов и с плътен шут прати в горния ляв ъгъл на вратата за 1:0.

След почивката Ферарио Спасов замени Кохей Като, като на негово място пусна Карлос Охене, който изигра ключова роля за изравнителното попадение в 63-ата. Ганаецът получи с гръб към вратата, завъртя се бързо и пусна напред за Жуниор Мапуку, нападателят избегна плонжа на вратарят и на празна врата не сгреши.

В 79-ата Борислав Цонев получи в наказателното поле, пробва удар в близкия на вратаря ъгъл, но Макенджиев отклони в страничната греда.

"Берое" приема "Нефтохимик" в следващия мач, а "Пирин" гостува на "Локомотив" (Горна Оряховица).