ЦСКА надигра и победи "Дунав" на "Армията" с голове на Каранга и Пинто

ЦСКА запази второто си място в класирането на Първа лига, след като победи с 2:0 "Дунав" на "Българска армия". Червените създадоха много положения и заслужиха победата. Вратарят Станислав Антонов, който направи редица решителни спасявания, беше преодолян от Фернандо Каранга и Рубен Пинто през второто полувреме.

ЦСКА, който във втори пореден мач не допусна гол, събра 59 точки, колкото има и третият "Левски". По-рано сините победиха с 1:0 "Черно море". Отборът от Русе е пети с 45.

Червените доминираха през цялото време, като още в първата минута можеха да поведат. Каранга се възползва от грешка в защитата, излезе на чиста позиция и отправи удар по земя, но топката мина покрай дясната греда. Малко след това Меркадо проби по лявото крило и намери бразилеца в наказателното поле, който овладя и шутира, но Антонов се намеси. След това Рубен Пинто направи опит за добавка, но Милчев успя да изчисти.

В 25-ата минута Арсенио отправи атрактивен удар, след който топката се насочи точно под гредата, но вратарят на "Дунав" отново се изяви.

В 36-ата минута Божидар Чорбаджийски засече с глава центриране на Давид Симао и прати във вратата, но попадението не беше зачетено, защото защитникът извърши нарушение в нападение.

През второто полувреме футболистите на ЦСКА продължиха да атакуват и да създават положение след положение. Антонов обаче всеки път се намесваше стабилно. В 57-ата минута Каранга удари напречната греда, след като засече центриране от ъглов.

Така се стигна до 75-ата минута, когато Симао центрира в наказателното поле, Каранга овладя на гърди, освободи се от Петър Патев и прати зад Антонов.

В 80-ата минута домакините имаха претенции за дузпа. Меркадо беше изведен в наказателното поле и напредна към вратата, но беше съборен от Хубчев, който не успя да играе за топката. Съдиите обаче дадоха удар от вратата. Преди това останаха съмнения, че Меркадо беше в засада в момента на паса.

Гостите също имаха претенции за дузпа, след като Юлиян Ненов падна в наказателното поле след контакт с Чорбаджийски, но в крайна сметка Драгомир Драганов показа жълт картон на Мирослав Будинов заради невъздържана реакция.

Пинто сложи точка на спора с гол в 90-ата минута. Той получи от Руи Педро и с десния крак оформи крайното 2:0.

В следващия кръг ЦСКА гостува на "Черно море", а "Дунав" приема шампиона "Лудогорец".