"Челси" грабна шампионската корона в Англия за шести път

Челси" стана шампион на Англия за шести път. Финалната точка беше сложена с победа с 1:0 срещу "Уест бромич" като гост.

Ценния гол вкара резервата Миши Батшуай в 82-ата минута.

Лондончани събраха 87 точки и се откъснаха на десет пред "Тотнъм". Макар и с мач по-малко, "шпорите" вече няма как да направят обрат.

Това е петата шампионска титла за "Челси" в ерата на управление на Роман Абрамович. Ключова заслуга има мениджърът Антонио Конте, който изгради характерен стил и изведе лондончани на върха още в първия си сезон.

Отборът от "Стамфорд бридж" може да постигне дубъл, ако спечели финала за Купата на Англия срещу "Арсенал".

Радостта на емоционалния Антонио Конте

Мачът не беше особено вълнуващ заради по-затворената игра на "Уест бромич". "Челси" имаше трудности при създаването на добри възможности, но вложи много енергия и успя да постигне целта си.

Още в началото домакините можеха да поведат, но Тибо Куртоа се справи. Постепенно лондончани взеха инициативата и започнаха да търсят начин да поведат. Една от най-големите опасности пред вратата на "Уест бромич" през първата част беше в 31-ата минута след далечен удар на Франсеск Фабрегас, при който топката мина покрай гредата.

След почивката сините продължиха да атакуват, като ставаха по-настоятелни. Виктор Моузес и Фабрегас не успяха да вкарат в началните минути на втората част.

В средата на полувремето "Уест бромич" направи две добри атаки, които също завършиха без гол. Хосе Рондон и Насер Шадли изпуснаха шанса си.

Решителният момент дойде в 82-ата минута. Тогава след неуспешен удар на играч на "Челси" топката отиде вдясно, от където Сесар Аспиликуета пусна пред вратата и Батшуай засече, за да даде начало на бурна радост на съотборниците си, Конте и привържениците.

В оставащото време "Челси" запази преднината си и спечели титлата.

Коментари (17)
  1. 1 Профил на neut
    Рейтинг: 7963 Неутрално

Заслужено на върха след постоянство във формата и играта. Честита шампионска титла на Челси!

2. 2 Профил на Billy Pilgrim
    Billy Pilgrim
    Рейтинг: 2185 Неутрално

Да са живи и здрави, когато си печелиш дори и мачовете, в които не играеш добре, няма как да не вземеш титлата.

3. 3 Профил на Paolo Di Canio
    Paolo Di Canio
    Рейтинг: 1168 Неутрално

Кой вярваше, че в първия сезон на Конте ще вземат титлата? Особено след това трудно начало... Честито!

4. 4 Профил на stoiank
    stoiank
    Рейтинг: 1181 Неутрално

Конте, четири сезона четири титли какво да кажеш. И то с каква агресивна игра ги направи шампиони. Поздравление и признание на таланта му и духа на отбора. Май дори носа си разкървави при гола, но гори в играта. Дано играят добре и в ШЛ.

—цитат от коментар 1 на neut

Единственото нещо, което заслужават 99% от идиотите, които съм срещал са червиите, които някой ден ще ги изядат. Канте изглежда като изкл'чение, уникален футболист.

And so something which I thought I was seeing with my eyes is in fact grasped solely by the faculty of judgement which is in my mind.

Рейтинг: 503 Неутрално

Заслужена титла за Челси. Истината трябва да се казва, а за да се печели, трябва да се играе здраво във всеки мач и Челси го направиха този сезон . Поздравления за всички привърженици на отбора!

9. 9 Профил на тулса
    тулса
    Рейтинг: 4105 Весело

И пак този ..Путин зад кулисите.:) Преди Роман Абрамович нямаше особени успехи за " Челси".

10. 10 Профил на Филанкишията
    Филанкишията
    Рейтинг: 571 Неутрално

Честито!
    Все ще има мрънкалници и идоти, които да омаловажат резултата от труда на Конте, футболистите и клуба като цяло, но защо да се занимаваме с тях?! Ние днес сме на Royal Brackla 16.
    Щом отборът завършва с 20-ина точки повече от Ливърпул, Сити, Юнайтед и Арсенал и с около +20 по-добра голова разлика от тях, има ли нужда изобщо да се говори кой какво, защо и дали заслужава? Поздравления и за Спърс, които бяха достоен конкурент почти до последно. Изобщо не ги харесвам като клуб, но мога само да адмирирам постигнатото от тях, още повече предвид похарчените средства. Е, и леко да злорадствам за тяхна сметка... отново, честно казано... :-)
    А Конте е велик, не само като стратег и психолог, а и просто като личност. Не съм го чул да каже лоша дума за когото и да било - съперници, съдии, публика, терена, времето, програмата. Респект! Иначе днес едни от първите му думи след мача бяха, че трябвало сега да се концентрират върху финала за Купата.

The world is £4 trillion in debt. Just exactly which planet do we owe it to?
  11. 11 Профил на Филанкишията

До коментар [#2] от "Modestmouse":

Колега, кои мачове имаш предвид? Не днешния, нали? Припомни ми, моля - паметта ми не е това, което беше. Но все пак си спомням как Диего изпусна дузпа на Анфилд, как Палас победиха на СБ (http://www.goal.com/en/match/chelsea-vs-crystal-palace/2242051/stats ) + неотсъдена дузпа, как Юнайтед вкараха гол след блатантна игра с ръка... Аз лично не помня да сме взели мач на клизма. Може би мачът с Тотнъм на СБ, но според мен и в двата мача помежду си (трите, ако добавим и Купата) двата отбора бяха напълно равностойни. Мънички детайли и късметът решиха изхода от тези дербита. А, и мачовете със Сити, може би.
    Като цяло обаче Челси направо летяха към титлата и ако не беше страхотното представяне на Спърс през тази година, щяха да са станали шампиони преди около месец.

12. 12 Профил на SS
    Рейтинг: 3227 Весело

Руския евреин ще развърже кесията...

13. 13 Профил на nwj49315903
    nwj49315903
    Рейтинг: 1100 Неутрално

Голям кеф ще е последните два мача на Сттамфорд Бридж- респект към Конте и отбора!

Рейтинг: 1233 Неутрално

Заслужена пета титла за Челси в ерата на чукчата!... Споменавам го, защото тука уж много рипаха срещу него, че много пари им давал... Ами харчи си човека - имаш крава, пиеш мляко... имаш вол - ринеш ла*на, това е положението!

16. 16 Профил на Billy Pilgrim

До коментар [#11] от "Филанкишията":

На първо четене се сещам за мачовете с Ман Сити. Вчерашния мач също не беше съвсем лек за Челси, не мога да кажа че Челси надигра категорично противника, имаше моменти в които аха Уест Бром да вкарат и тогава нещата щяха да станат много трудни, имаха и други мачове с отбори от средата където си взеха победа с един гол без да са смазали противника. Като цяло нищо лошо не съм казал, то това е най-трудното във футбола, да си вкарваш положенията и да не ти вкарат, отбора на Челси е поовладял и двете неща, Конте му трябваше малко време да се поосвести, но след първите 1-2 месеца и откакто смени схемата и започна да играе с 3ма централни нещата си му потръгнаха.