"Вашингтон" прати серията с "Бостън" в седми мач

Вашингтон уизърдс" прати полуфиналната плейофна серия в Источната конференция на НБА с "Бостън селтикс" в седми мач след победа с 92:91. До успеха се стигна след тройка на гарда Джон Уол, който вкара 3.5 секунди преди края.

Уол завърши с 26 точки, въпреки неубедителното си представяне в началото, когато вкара един кош от 12 опита. Брадли Бийл беше най-резултатен с 33. Двамата вкараха общо 23 от 26-те точки на отбора в последната четвърт.

"Бостън" изпусна преднина си при резултат 87:82 две минути преди края. Айзея Томас и Ейвъри Брадли вкараха по 27 точки. Томас направи опит да спечели двубоя с изстрел с последната сирена, но топката се отби от ринга.

Мач номер седем ще се изиграе в понеделник през нощта в Бостън. До момента отборите спечелиха всяко свое домакинство.

Уол каза след двубоя, че всички в неговия отбор са показали характер и че заслужават да играят на финал в конференцията, въпреки че много хора са се съмнявали във възможностите на "Вашингтон".

Томас добави, че седмите мачове са специални и в тях се "раждат легендите".

Победителят ще играе срещу шампиона "Кливланд кавалиърс", който победи с 4:0 "Торонто раптърс". На финала на Запад ще се изправят един срещу друг "Голдън стейт уориърс" и "Сан Антонио спърс".