"Челси" отпразнува титлата с победа в шоу със седем гола на "Стамфорд бридж"

С голяма част от резервите осигурилият си титлата във Висшата лига "Челси" продължи победната си серия след зрелищен успех с 4:3 над "Уотфорд" на "Стамфорд бридж". Сините записаха пети последователен успей и общо 29-и от 37 мача в шампионата.

Кръг преди края на сезона лондончани имат 90 точки и аванс от десет пред втория "Тотнъм", 17 пред третия "Ливърпул", 18 пред четвъртия "Манчестър сити", 21 пред петия "Атрсенал" и 25 пред шестия "Манчестър юнайтед".

Тимът на Антони Конте изпусна аванс от 3:1 срещу "Уотфорд", но стигна до трите точки благодарение на резервата Сеск Фабрегас в 88-ата минута.

Мениджърът на "Челси" направи много промени в стартовия състав, след като в петък сините спечелиха титлата при гостуването на "Уест бромич". От първата минута започнаха Асмир Бегович, Курт Зума, Джон Тери, Нейтън Аке, Натаниел Чалобах, Кенеди, Уилиан и Миши Бачуай, а титулярните си места запазиха само Сесар Аспиликуета, Нголо Канте и Еден Азар.

Тери даде старт на головото шоу в 22-ата минута. Уилиан центрира от корнер, Зума се пребори за топката във въздуха, а капитанът на лондончани се ориентира най-бързо пред вратарското поле и отблизо я изпрати в мрежата.

Авансът на "Челси" издържа само две минути. Централните бранители на домакините действаха изключително неориентирано при центриране от левия фланг и от тази грешка се възползва Етиен Капу, който изпревари Бегович и отбеляза с глава.

Тимът на Конте обаче си върна аванса девет минути преди почивката, а голът отново падна след корнер. Центрирането беше отбито, но попадна на крака на Сесар Аспиликуета, който с диагонален шут от границата на наказателното поле намери долния десен ъгъл на Еурелио Гомес.

Четири минути след началото на второто полувреме домакините увеличиха преднината си. След рикошет топката се озова зад гърба над защитата в Нейтън Аке, който сервира топката за Бачуай, за когото остана само да я прати в опразнената врата.

"Уотфорд" отново се върна в мача само две минути по-късно. Дарил Янмаат пресече пас на Канте, направи страхотен пробив в наказателното поле и технично насочи топката в далечния ъгъл.

В 74-ата минута "стършелите" изравниха. Стефано Окака Чука се пребори за топката след центриране отдясно на Амрабат и със силен шут с десния крак не остави шансове на Бегович.

Влезлият като резерва в 79-ата минута Фабрегас обаче лиши гостите от точка на "Стамфорд бридж", когато получи подаване по земя от Уилиан и донесе победата на "Челси".

Сините могат да станат първият отбор в историята на Висшата лига с 30 победи в рамките на един сезон, ако в последния кръг спечели спечели срещу "Съндърланд" у дома на 21 май.