Победа с два гола на Роналдо доближи "Реал" на точка от титлата

Реал" е на точка от титлата в Примера дивисион. Белите победиха с 4:1 "Селта" в отложен двубой като гости на "Балайдос". Два гола вкара Криситано Роналдо след асистенции на Иско. Карим Бензема и Тони Кроос също се разписаха. Точен за домакините беше Джон Гуидети. Отборът на Зинедин Зидан ще изиграе последния си мач в първенството срещу "Малага" в неделя.

"Селта" завърши срещата с 10 души, след като в 62-ата минута Яго Аспас получи втори жълт картон. Той падна в наказателното поле след контакт със Серхио Рамос, но реферът Хуан Муниера прецени, че нападателят е симулирал.

Преди двубоя каталунските издания "Ел Мундо депортиво" и "Спорт" открито подкрепиха съперника на "Реал" със заглавия "Давай, "Селта". "Барселона" ще посрещне "Бетис" в последния кръг.

Резултатът беше открит в 10-ата минута, когато Иско се пребори за топката пред наказателното поле и подаде към Роналдо, който от границата отправи силен удар с левия крак.

Точно преди почивката Бензема можеше да удвои, но ударът му не намери очертанията на вратата.

"Реал" вкара втория си гол в 48-ата минута след контраатака, при която Иско изведе Роналдо с пас между двама защитници и португалецът, излязъл сам срещу Алварес, прати топката покрай него. При подаването останаха съмнения, че Роналдо беше в засада.

"Селта" успя да намали пасива си седем минути след изгонването на Аспас. Систо намери Гуидети, който отправи удар от границата на наказателното поле. Топката се отклони от тялото на Рамос и Кейлор Навас нямаше как да реагира.

Мадридчани обаче бързо отговориха на предизвикателството и само след минута Бензема се разписа за 3:1. Той получи от Марсело в наказателното поле и от близо не срещна трудности. Марсело стана първият защитник от петте големи първенства в Европа с 10 асистенции през сезона.

Крайното 4:1 оформи Кроос две минути преди края на редовното време. Бензема му подаде след като се възползва от грешка в защитата пред наказателното поле и германският национал с десния крак се разписа.