"Септември" (София) ще играе в Първа лига след успех срещу "Монтана"

Септември" (София) си осигури участие в Първа лига през следващия сезон, след като победи в баража "Монтана". Двубоят, който се проведе на стадион "Локомотив" в Пловдив, завърши при резултат 2:1. Отборът на треньора Христо Арангелов беше по-активният, създаде много голови положения и можеше да се поздрави с изразителен успех. Голмайстори станаха Янко Ангелов и Борис Галчев. Точен за "Монтана" беше Атанас Илиев.

През миналия сезон "Монтана" също игра бараж за оцеляването си в елита, като победи "Поморие" с 2:1. В тази кампания, отборът смени двама треньори - Стевица Кузмановски и Атанас Джамбазки, домакинства на стадиона в Ловеч и завърши на последното място, като в редовния сезон събра едва 12 точки.

В плейофната фаза отново завърши на последното позиция, като загуби баража си срещу "Нефтохимик", който в последствие изпадна след поражение от "Витоша" (Бистрица).

Резултатът на "Лаута" беше открит още в третата минута, когато Галчев центрира от ъглов, в наказателното поле Ангелов беше заел добра позиция и с глава от близо не остави шансове на Неманя Счекич. След осем минути отборът от София удвои преднината си след красиво попадение на Галчев, който получи малко пред наказателното поле и с техничен прехвърлящ удар преодоля вратаря.

Първата възможност за "Монтана" се откри в 33-ата минута. Тогава Даниел Генов отправи удар към долния ляв ъгъл след пробив, но Валентин Галев се намеси стабилно.

В началото на второто полувреме Радослав Василев направи сериозен пропуск, когато в 52-ата минута след центриране отляво на Ишмаел Байду отправи удар от движение, но право в тялото на Счекич. Малко след това отново пред Василев се откри шанс да се разпише, ударът му от чиста позиция обаче беше отразен.

В 67-ата минута "Монтана" върна един гол. Небойша Иванчевич проби отляво и подаде към Андреас Васев, който веднага намери Илиев и той от близо не сгреши.

Това попадение даде импулс на отбора на Атанас Атанасов и до края на срещата действията се развиваха предимно в половината на "Септември". В 83-ата минута Генов засече пас на Иван Михов, топката обаче се отби от дясната греда.

Футболистите на "Септември" опитаха да накъсат играта до края, което изнерви Атанасов и той беше изгонен от съдията Никола Попов.

"Септември" се завърна в елита след 19 години. Завършилият първи във Втора лига "Етър" също ще играе в Първа лига от новия сезон.