"Ювентус" е бил безсилен пред нападателната мощ на "Реал", заяви Алегри

Ювентус" не е успял да се справи с мощта на нападението на "Реал" (Мадрид), призна треньорът на "бианконерите" Масимилиано Алегри. Италианците загубиха с 1:4 финала в Шампионската лига в Кардиф.

"През първото полувреме играхме много добре, но след това те натиснаха газта и не успяхме да се противопоставим", каза специалистът.

В 12-те си мача по пътя към финала "Ювентус" допусна само три гола. Отборът преодоля с много стабилна игра в защита "Барселона" и "Монако", но в Кардиф не можа да спре "Реал".

"Двата бързи гола ни затрудниха и не успяхме да отговорим. Единствената критика, която бих отправил, е, че след втория гол трябваше да останем психически в мача, за да съхраним шансовете си", каза Алегри.

По думите му с повече късмет отборът е можел да води след първото полувреме. "Тогава щеше да е различно."

Част от основните футболисти са над 30-годишни, но въпреки това специалистът е положително настроен за бъдещето. "Не, не мисля, че "Ювентус" е достигнал края на един цикъл. Буфон ще пази и през следващия сезон, а и Бардзали ще е с нас. Те още имат много какво да дадат на клуба. Можем да станем по-добри."