Пламен Константинов доволен от победата над Сърбия, но не и от играта на отбора

© fivb.org

Селекционерът на националния отбор по волейбол Пламен Константинов заяви след драматичната победа с 3:2 над Сърбия, че тимът не е трябвало да губи четвъртия гейм. Този гейм коства и една точка повече за волейболистите в битката за класиране на финалите на Световната лига.

"Доволен съм от победата, но не и от начина, по който играхме. Особено от начина, по който загубихме четвъртия гейм. Ако искаме да бъдем един от най-добрите отбори, не можем да губим такива геймове, защото обикновено така можем да загубим и мачовете", каза Константинов.

Според него тимът е имал комфортна разлика, но не е натиснал в самия край, за да спечели още тогава.

Селекционерът сподели и очакванията си за двубоя с Аржентина.

"Имаме много труден мач срещу Аржентина пред тяхната публика. Те ще се борят за всяка топка и ни очаква толкова труден мач, колкото днес. Не мисля, че можем да вземем лесна победа. Вече загубихме един мач срещу тях".

© fivb.org

Преди решителния мач с Аржентина българският тим заема седмото място в Световната лига с 4 победи и 4 поражения. Със същите показатели са още - Белгия (4-о място), Русия (5-о), Полша (6-о) и Канада (8-о).

За да има шанс да влезе във финалната шестица, тимът на Константинов трябва задължително да спечели срещу Аржентина. Двубоят е от 1:10 часа в нощта на неделя срещу понеделник.