ЦСКА спечели тристранен турнир с "Вакер" и "Габала"

© CSKA.bg

ЦСКА спечели първите си две контроли за лятната подготовка. Срещите с австрийския "Вакер" и азербайджанския "Габала" бяха само по 45 минути и бяха част от тристранен турнир.

В първия си двубой "червените" се наложиха с 3:1 над тима от Инсбрук, като всички 4 гола паднаха в последните 10 минути от срещата. Дебют направи новото попълнение Енрике, който пристигна преди няколко дни.

В 35-ата минута Кевин Кубемба изведе ЦСКА напред, но само 3 минути по-късно Патрик Елер беше точен за "Вакер". В 42-ата и 45-ата минути обаче паднаха нови два гола за червените, които донесоха успеха. Първо точен беше Каранга, а след него Кристиян Малинов вкара много хубав гол от дистанция.

Във втората среща ЦСКА се наложи с 2:0, като почти не срещна съпротива от "Габала". Още в 4-ата минута левият бек Антон Недялков откри резултата.

Защитникът стреля отдалеч и вратарят на "Габала" Мамадов нямаше шансове.

Последваха пропуски на Меркадо и Милчо Ангелов, които можеха да удвоят аванса на ЦСКА. Все пак в края на мача червените отбелязаха още един.

Недялков отново имаше голям принос, като намери Кубемба и той се разписа.

Състав срещу "Вакер": Китанов, Атанасов, Бодуров, Дюлгеров, Ал. Георгиев, Малинов, Колев, Меркадо, Енрике, Кубемба, Каранга

Състав срещу "Габала": Китанов, Дюлгеров, Чорбаджийски, Бодуров, Недялков, Симао, Малинов, Десподов, Меркадо, Ангелов, Каранга