Фелисиано Лопес преодоля Бердих в здрав мач и ще играе с Димитров

Фелисиано Лопес ще е съперникът на Григор Димитров в полуфинала в турнира на трева в "Куинс". Испанецът спечели вълнуващ мач със 7:6 (5), 6:7 (1), 7:5 срещу Томаш Бердих.

Лопес излезе победител в оспорваната надпревара след 2.31 часа игра. Решаващ за изхода се оказа единственият пробив в двубоя, постигнат от испанеца в 11-ия гейм на третия сет.

Мачът на Димитров ще е не преди 16.45 часа в събота. Преди това в другия полуфинал ще играят Марин Чилич и Жил Мюлер.

До момента българинът и испанският му съперник са се срещали три пъти, като Димитров има две победи. Интересното е, че те са играли два пъти на трева, като и двата са именно в "Куинс". През 2010 г. Лопес печели с 6:2, 6:4. Четири години по-късно хасковлията се наложи в зрелищния финал с 6:7 (8), 7:6 (1), 7:6 (6).

По-рано днес Димитров спечели с 6:3, 3:6, 6:3 срещу Даниил Медведев от Русия.

В мача между Лопес и Бердих първите два сета бяха идентични без нито една възможност за пробив. В първия испанецът се наложи със 7:5 точки в тайбрека. Във втория ролите се размениха, като чехът стигна до 7:1 и изравни.

Лопес пръв имаше възможност да пробие - в първия гейм на третия сет, но съперникът му се спаси. Мачът влезе в познатото русло с размяна на бързи геймове. В десетия гейм Бердих имаше мачбол при първия си шанс за спечелване на подаването на съперника, но испанецът изравни. Веднага след това дойде решителният пробив на Лопес и със затвърждаването му той заслужи победата.