
© Associated Press
Въпреки рекордните числа Примера дивисион остава зад Бундеслигата и Висшата лига
Испанското футболно първенство отчете рекордна посещаемост в Примера и Сегунда дивисион. На мачовете от първите две нива през изминалия сезон са присъствали 14 052 134 зрители, показват данните, публикувани в Fcbusiness.
Увеличението е с 38 035 спрямо досегашното най-добро постижение от година по-рано. Ръстът в сравнение със сезон 2013-14 e близо 9%.
Рекордите не спират дотук с увеличението на общата посещаемост. От 70.92% на 71.51% нараства заетостта на пълния капацитет на стадионите в Примера дивисион. Увеличават се също и притежателите на сезонни карти и броят на продадените билети.
Record-breaking attendances in the 2016-17 @LaLiga season: https://t.co/oYq9IJI1jJ pic.twitter.com/oICnbzhI9w
— fcbusiness Magazine (@fcbusiness) 26 юни 2017 г.
Въпреки че тези числа са рекорд за първото ниво на испанския футбол, то не е най-посещаваното първенство в Европа за изминалия сезон. Германската Бундеслига е с най-висока средна посещаемост с 41 527 зрители. След това е Висшата лига на Англия с 35 805, следвана от Примера дивисион с 28 167.
Висшата лига е посетена от 13 605 946 души, което е 95.1% от капацитета на стадионите. Бундеслигата има общо 12 707 433, но отборите в нея са 18 - с два по-малко от Англия и Испания.
Незнайко в Слънчевия град
Рейтинг: 6096 НеутралноГермания е 83 милиона и там дори в трета дивизия имат прекрасни 20-30 хилядни стадиони. Алианц Арена в Мюнхен е перманентно разпродаден за всички мачове още в началото на сезона.
"Свестните у нас считат за луди, глупецът вредом всеки почита" Хр. БотевИспания е с по-малко население и с по-ниски доходи.
Gunners
Рейтинг: 1645 НеутралноНо в Германия посещаемостта е по-висока ;)
qwerty 500
Рейтинг: 327 НеутралноДо коментар [#2] от "Mia san Bayern!":
I`m addicted to the truth, it`s a dangerous love affair.Е ко да напраим, че в Испания само няколко стадиона имат голям капацитет... Тя половината им посещаемост идва от Камп Ноу, може и да има някаква информация колко хора са били на трибуните на Камп Ноу тази година.
qwerty 500
Рейтинг: 327 НеутралноДо коментар [#1] от "Незнайко в Слънчевия град":
I`m addicted to the truth, it`s a dangerous love affair.И тва е вярно.
qwerty 500
Рейтинг: 327 ВеселоДо коментар [#2] от "Mia san Bayern!":
I`m addicted to the truth, it`s a dangerous love affair.Намерих няква статистика. Средно по 80 000 са били на Камп Ноу, при баварците как е?