Джокович спечели убедително първия си мач на трева за сезона

Световният №4 Новак Джокович постигна убедителна победа в първия си мач на тревни кортове за 2017 г. 30-годишният сърбин надигра канадския квалификант Вашек Поспишил с 6:4, 6:3 и се класира за четвъртфиналите на турнира в Ийстборн.

Двубоят беше доигран днес, след като във вторник продължителните дъждове позволиха да се изиграе само един гейм. Той беше спечелен от Джокович, който потегли трудно и трябваше да спасява две възможности за пробив, преди да измъкне подаването си.

При подновяването на двубоя сърбинът имаше шанс веднага да пробие, но Поспишил се спаси. Същото се случи и в шестия гейм, но при 4:5, когато сервираше за оставане в сета, канадският тенисист се пропука. Джокович реализира четвъртата си възможност за пробив, която беше с цената на сетбол.

Носителят на 12 титли от Големия шлем имаше труден сервис гейм за 3:2 във втората част, но след него стигна до пробив и поведе с 4:2. В този момент Поспишил се изнерви, направи няколко опита да счупи ракетата си и в крайна сметка не получи шанс да се върне в мача.

Бившият номер 1 затвърди пробива с лекота, а при 5:3 не пропусна възможността да приключи мача при свой сервис. Той имаше нужда от 85 минути, за да запише пета победа в петия си мач с Поспишил, срещу когото още няма загубен сет.

В спор за място на полуфиналите Джокович ще се изправи срещу победителя от американския сблъсък Доналд Йънг срещу Джаред Доналдсън.