С трисетови победи Федерер и Джокович преминаха в третия кръг на "Уимбълдън"

Двама от фаворитите на "Уимбълдън" - Роджър Федерер и Новак Джокович, се класираха за третия кръг в турнира. Рекордьорът по титли от Големия шлем се справи със 7:6 (0), 6:3, 6:2 срещу Душан Лайович.

По-рано Джокович стигна до 6:2, 6:2, 6:1 срещу Адам Павласек за около час и половина. Аржентинецът Хуан Мартин дел Потро загуби с 4:6, 4:6, 6:7 (4) от Ернестс Гулбис.

Федерер продължи успешния си път, като добави нова - 86-а победа към рекордното си постижение в турнира.

Мачът започна отлично за Лайович, който проби за 2:0. Швейцарският му съперник успя веднага да изравни, след което сетът влезе в поредица от бързи сервис-геймове. В тайбрека Федерер не даде нито една точка на съперника си.

В следващите два сета седемкратният шампион имаше пълно превъзходство. Федерер спечели убедително и продължава в третия кръг, където ще играе с Миша Зверев. Германецът победи трудно с 6:1, 6:2, 2:6, 3:6, 6:4 Михаил Кукушкин.

"Не успях да се отърся рано от напрежението и имах трудности да намеря ритъма си. Върнах пробива, но ми беше трудно в първия сет. Накрая се получи много добре", каза Федерер.

Джокович нямаше никакви проблеми по пътя към успеха. Той имаше нужда от 93 минути, за да преодолее чеха Павласек.

Трикратният победител от "Уимбълдън" постигна общо седем пробива и 26 печеливш удара в двубоя. Следващият му съперник ще е Гулбис.