Джокович пречупи Гулбис и продължава напред

Бившият №1 Новак Джокович победи Ернестс Гулбис 6:4, 6:1, 7:6 (2) и се класира за осминафиналите на "Уимбълдън". Сръбската звезда точно от 2.16 часа, за да пречупи съперника си.

Джокович стига втората седмица на турнира за десети път и въпреки трудностите в началото, впечатли с представянето си.

"Ако трябва да сравнявам формата ми с предишните няколко седмици, сега играя доста по-добре и се чувствам много по-добре на корта. Доволен съм от себе си", каза шампионът от 2011, 2014 и 2015 г.

Бившият член на Топ 10 Гулбис и настоящ №494 в света, латвиец започна добре и с много силни изяви успя да поведе с 4:2 в първия сет. Това изнерви Джокович, който имаше спор рано в мача с рефера и дори го посъветва да се концентрира.

Гулбис хвърли много сили и затрудни трикратния шампион

Последва обаче концентрация именно от сърбина, който успя да се събере. Той обърна резултата, затваряйки първия сет с 6:4, а след това поведе с 5:0 във втория, правейки серия от девет поредни гейма.

Влияние оказа и медицинския таймаут, който Гулбис поиска, заради болки в кръста. Все пак латвиецът не се предаде, но имаше сили само за почетен гейм във втория сет – 6:1.

Третата част беше най-оспорвана, като нито един от тенисистите не записа пробив. Гулбис водеше в резултата, а Джокович постоянно изравняваше, за да докара нещата до тайбрек.

Борис Бекер смята, че Джокович се връща към най-добрите си дни.

В него Джокович даде само две точки на съперника си, за да продължи към осминафиналите.

"За първи път от много време насам видях обратно онази страст, която Новак има. Всичко опира до страстта – колко си готов да жертваш, да инвестираш, за да победиш. Тези викове от Новак са ясен сигнал, че той пак е тук. Той отчаяно иска да спечели", коментира след двубоя бившият треньор на Джокович Борис Бекер.

В следващия кръг Джокович ще се изправи срещу Адриан Манарино, който победи в изцяло френския сблъсък с Гаел Монфис.