Юношите вкараха на Холандия, но останаха последни в групата

Юношеският национален отбор до 19 години завърши наравно 1:1 с Холандия в последния си мач от европейското първенство. Момчетата на Ангел Стойков счупиха прокобата и отбелязаха първото попадение за България след три участия на европейски финали.

Селекционерът на Бъглария направи няколко промени в състава, като заложи на трима нападатели.

Холандия поведе в 50-ата минута след точно изпълнение на Конголо. Той наказа грешка на Петко Христов и вкара от малък ъгъл.

Само пет минути по-късно обаче българският тим изравни чрез Георги Русев. Халфът засече центриране на Георги Янев и от близо реализира.

Това е и първият гол за Българяи след осем мача без попадение на европейски финали.

Въпреки точката юношите остават на последно място в групата си, след две загуби в предните мачове.