"Левски" победи "Дунав" след дъжд от пропуски на "Герена"

Левски" победи в дебюта на Делио Роси, но срещна огромни проблеми срещу гостуващия "Дунав". Сините спечелиха с 2:0, с голове на Давид Яблонски и Серджиу Буш, но при малко повече късмет можеха да разгромят съперника си.

През първата част в играта на "Левски" липсваше организация, а русенци имаха по-добрите положения. След почивката ролите се размениха, като освен гола на Яблонски в 69-ата минута, с уникални пропуски се отчетоха Буш, Прохазка и Обертан на три пъти.

Делио Роси изненада не с избора си на титулярен състав, а с позициите на някои от водещите играчи. Роман Прохазка, който е бил ползван навсякъде в "Левски", този път започна на лявото крило, Антонио Вутов – отдясно, а Габриел Обертан играеше зад гърба на Мапуку.

Делио Роси видя и добри, и лоши неща от състава си.

Сините се втурнаха в атака от самото начало, но си личеше, че липсва организация, а по-скоро се целеше да се създаде хаос в редиците на "Дунав". Мапуку опита късмета си с шут от малък ъгъл, но той мина встрани от целта.

Първият точен удар беше към вратата на Божидар Митрев, като Красимир Станоев тества рефлекса на капитана на "Левски". Малко по-късно обаче халфът на русенци напусна заради контузия в коляното.

В 19-ата минута гостите като по чудо не поведоха в резултата, като последователно Бранимир Костадинов и Будинов стреляха, но ударите им бяха блокирани.

В края на първата част "Левски" пропусна чрез Панайотов, но повторенията показаха, че халфът се намира в положение на засада.

Бившият директор на сините Наско Сираков изгледа двубоя в компанията на Спас Русев и Даниел Боримиров.

През втората част сините отново започнаха по-активно, а в наказателното поле на "Дунав" постоянно летяха центрирания. Този път реферът Волен Чинков сбърка в ущърб на "Левски", като маркира несъществуваща засада на Прохазка.

Русенци приеха играта в собствената си половина и разчитаха на контраатаки. При една от тях Шопов намери Будинов, той центрира за капитана Диян Димов, но халфът направи по-трудното и от 10 метра стреля в аут.

През втората част срещата се изнерви, като и двата тима действаха доста по-грубо, което доведе и до много опасни влизания.

След непрестанни опити и натиск, "Левски" най-накрая успя да пробие русенската защита, при статично положение. В 69-ата минута Роман Прохазка центрира, а с атрактивно изпълнение от въздуха централния бранител Давид Яблонски реализира – 1:0 за сините.

Габриел Обертан изуми всички с елементарните си пропуски от чиста позиция.

Попадението отвори играта на сините и те получиха повече празни пространства, каквито до този момент почти нямаше. Сериозни пропуски направиха Серджиу Буш и Габриел Обертан. Французинът на три пъти изуми публиката, като от елементарни положения не успя да преодолее Станислав Антонов.

Вратарят на русенци, който през целия мач пазеше много силно, капитулира в самия край. В 90-ата минута той лековато не успя да улови шут по диагонала и позволи на Буш да вкара в опразнената мрежа.

Въпреки пропуските, играта на сините след почивката се понрави, а публиката на стадион "Георги Аспарухов" за първи път от дълго време насам изпрати своите любимци с аплодисменти.