"Лацио" грабна Суперкупата на Италия след късна драма срещу "Ювентус"

Лацио" прекъсна серията си от 15 поредни мача без победа над "Ювентус" и спечели Суперкупата на Италия. Сблъсъкът между шампиона и финалиста за Купата се превърна в истински трилър с пет гола.

Римските "орли" поведоха с 2:0 след голове на Чиро Имобиле в 32-ата и 54-ата минута. Феновете на "бианкочелестите" вече ги виждаха като победители, прекъсвайки четиригодишната суша без трофей, когато Пауло Дибала изравни с точни изстрели в 85-ата и 90-ата минута.

Последната дума имаше "Лацио", който спечели с гол на резервата Алесандро Мургиа в 92-ата минута.

Трофеят е четвърти в надпреварата след тези през 1998, 2000 и 2009 г. Също така е първи за треньора Симоне Индзаги. Като футболист, бившият нападател спечели общо шест отличия с "Лацио".

Симоне Индзаги беше понесен на ръце от своите футболисти.

Хегемонът в последните години "Ювентус" излезе с всичко най-доброто, като треньорът Алегри заложи на най-опитните си играчи, а новите попълнения Федерико Бернардески и Дъглас Коста останаха на пейката.

"Лацио", който под ръководството на Симоне Индзаги залага на колектива, а не на звездите отново игра задружно и с много голямо настроение.

Типично по италиански мачът беше изпълнен с доста нерви и разправии между играчите, които реферът Давие Маса трудно удържаше.

В 32-ата минута "Лацио" откри с точно изпълнена дузпа от Имобиле. Нападателят сам си спечели 11-метровия наказателен удар, след като беше повален от Джанлуиджи Буфон в пеналта.

Вратарят, който излезе за рекорден девети път в мач за Суперкупата на Италия, изравнявайки по този показател Деян Станкович, отгатна ъгъла на изпълнението, но не можа да улови изстрела на Имобиле.

Буфон отгатна ъгъла при дузпата на Имобиле, но не успя ад спаси изстрела му.

Попадението на италианския нападател прекъсна и негативна серия от седем срещи за римските "орли" без гол срещу "Ювентус".

След почивката авансът на "Лацио" нарасна на два гола, след ново точно изпълнение на Имобиле. В 54-ата минута нападателят беше забравен от защитниците в бяло-черно и с глава засече центриране на Марко Пароло.

Изоставайки с две поапдения, Алегри хвърли всичко в атака и рискува максимално. Той вкара на терена Дъглас Коста и Бернардески и "Ювентус" натиска съперника си в наказателното му поле.

През целия мач защитата пред Томас Стракоша се справяше блестящо, но в заключителните пет минути капитулира.

В 85-ата минута Дибала изпълни прекрасно свободен удар и върна надеждите на шампионите. В последните секунди на редовното време "Ювентус" получи право да изпълни и дузпа.

Дибала се радва след втория си гол в мача.

Алекс Сандро беше повален в наказателното поле от Адам Марушич, а Дибала беше точен от бялата точка – 2:2.

"Бианконерите" сякаш забравиха, че мачът не свършва, а има още няколко минути от добавеното време и буквално "заспаха" в защита.

В 92-ата минута резервата Джордан Лукаку нахлу мощно в наказателното поле и извади топката за друг играч, влязъл от пейката Алесандро Мургиа, който я заби в мрежата – 2:3.

Героите Алесандро Мургиа и Чиро Имобиле се радват пред феновете на "Лацио".

Халфът, реализира с първото си докосване в наказателното поле на съперника.

Спечелването на Суперкупата позволи на "Лацио" да вземе първи трофей от 2013 г., когато триумфира с Купата на страната. Римските "орли" се реваншираха и за двете си загуби в мачовете за Суперкупата срещу "Ювентус" през 2013 и 2015 г.

За "бианконерите" това е второ поредно поражение за това отличие, след като през миналия декември загубиха от "Милан" в Доха.