Новите поведоха "Байерн" към убедителен старт в Бундеслигата

Байерн" (Мюнхен) започна успешно преследването на рекордна шеста поредна титла в Германия. Баварците победиха "Байер" (Леверкузен) с 3:1 в първия двубой от новия сезон в Бундеслигата.

Новите попълнения Никлас Зюле и Корентин Толисо дадоха комфортен аванс на шампионите още преди да са изминали 20 минути, а само осем минути след почивката Роберт Левандовски направи 3:0 от дузпа.

"Байер" намали изоставането си чрез Адмир Мехмеди в 65-ата минута. До края "аспирините" имаха възможности да върнат интригата в двубоя, но не се възползваха.

"Байерн" показа много ефективна игра пред вратата на съперника и след ранните голове тотално доминираше през първото полувреме. В деветата минута дебютантът Зюле прати топката във вратата. Централният бранител се разписа с глава след центриране от корнер на друг от новите - Себастиан Руди, с когото пристигнаха заедно от "Хофенхайм".

Девет минути по-късно домакините стигнаха до второ попадение. Бернд Лено не се намеси добре, а топката попадна в Артуро Видал. Чилиецът я насочи топката към вратата, а Толисо отблизо я прати в мрежата с глава. Четири минути по-късно Толисо беше близо до нов гол, но ударът му срещна гредата.

В 52-ата минута "Байерн" получи дузпа след нарушение на Карлес Арангис срещу Левандовския. Потърпевшият не сбърка от бялата точка и даде много солидна преднина на своя отбор.

Притеснителното за Карло Анчелоти в този двубой бяха пропуските в отбрана, които доведоха до цели 15 удара към вратата на Свен Улрайх.

В 65-ата минута чудесна атака на "Байер" доведе до попадение на Мехмеди. В следващите минути гостите натиснаха и няколко пъти създадоха напрежение пред вратата на Улрайх, но не успяха да стигнат до втори гол.

"Байерн" си върна инициативата едва в заключителните минути, когато два пъти бяха близо до четвърто попадение. Левандовски и Ариен Робен обаче пропуснаха добри възможности.