"Барселона" пожали "Бетис", спечели само с 2:0

"Барселона" започна с победа сезона в Ла Лига, надигравайки с 2:0 "Бетис". Двубоят на "Камп Ноу" премина при тотално надмощие на каталунците, които можеха да спечелят с много по-убедителен резултат.

Нито за момент "Бетис" не си помисли, че може да открадне нещо от гостуването си, като завърши двубоя с едва три удара, при това неточни.

Всичко беше решено в рамките на три минути – между 35-ата и 38-ата, когато паднаха и двата гола за каталунците. Първо Алин Тошка си отбеляза автогол, а след това Сержи Роберто беше точен.

Двата тима почетоха жертвите от терористичните атаки.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на жертвите от нападенията.

Ернесто Валверде направи доста промени в състава си от мача с "Реал" (Мадрид). Освен контузения Луис Суарес ги нямаше още Жерар Пике и Андре Гомеш. Вместо тях започнаха Пако Алкасер, Жерар Деулофеу и Семедо.

От самото начало каталунците наложиха високо темпо и буквално не даваха топката на съперника си. До 15-ата минута Меси и Деулоуфеу вече имаха на сметката си няколко положения, но мерника им изневери.

Звездата на каталунците беше охраняван много зорко и постоянно около него имаше поне двама или трима играчи в бяло-зелено. В много редки случаи №10 на "Барселона" успяваше да се освободи, но бързо следваше или фаул, или нова стена от защитници.

Меси беше охраняван от двама или трима съперници постоянно.

Едва в 35-ата минута Меси показа частица от гения си и за секунди матира защитата. Той направи двойно подаване с Деулоуфеу и топката най-накрая попадна в мрежата на Антонио Адан. Повторенията показаха, че Алин Тошка закача кълбото и така попадението беше записано като автогол.

"Барселона" усили още повече оборотите и бързо стигна до втори гол, дело на Сержи Роберто. Универсалният футболист стреля много силно по диагонала и не остави никакво шансове на вратаря на гостите.

През втората част каталнците продължиха да атакуват и да търсят още голове. Най-активен в това отношение беше Меси, за когото е рядкост да не се разпише. Звездата на "Барселона" обаче нямаше и късмет, като негов удар в 76-ата минута срещна страничния стълб.

Атаките на "Бетис" бяха истинска рядкост, като вратарят на домакините Марк-Андре Тер Щеген не трябваше да се намесва решително нито веднъж.

Каталунците завършиха с над 60% владение на топката и 15 изстрела към вратата на "Бетис", едва 20% от тях обаче попаднаха в очертанията.