"Берое" измъкна три точки от "Септември" и продължава без загуба

Берое" измъкна трудна победа с 1:0 при гостуването на новака "Септември" в последния мач от шестия кръг на Първа лига. Единственото попадение на националния стадион "Васил Левски" отбеляза Матеус Леони в добавеното време на първото полувреме.

Старозагорци записаха втора победа за сезона и събраха десет точки. Те разделят четвъртата позиция с "Левски" и градския съперник "Верея". Три точки повече имат ЦСКА и "Лудогорец", а "Черно море" продължава да е лидер с 14 точки.

"Берое" остава един от трите отбора без загуба от началото на шампионата. Другите два са "Черно море" и "Лудогорец". "Септември" допусна пето поражение от шест мача и продължава да няма гол в домакинските си мачове. Столичани заемат предпоследната позиция с три точки от успеха с 1:0 при гостуването на "Пирин" във втория кръг.

"Септември" игра равностойно срещу "Берое", а в доста моменти от мача дори превъзхождаше своя съперник. Столичани създадоха опасни положения за гол и можеха да измъкнат поне равенство, но показаха тотално неумение пред вратата на Душан Перниш.

Най-добрата възможност се откри пред Владислав Романов в 56-ата минута. Той получи отлично извеждащо подаване от Галчев, надбяга бранителите на "Берое" и се озова очи в очи с Перниш, но прати топката покрай вратата.

"Берое" трябваше да трепери до края за трите точки, след като пропусна чудесна възможност да реши мача в 77-ата минута. Мартин Камбуров си спечели дузпа, но ударът му от бялата точка беше спасен от Янко Георгиев.

В добавеното време на двубоя влезлият като резерва Васил Калоянов се озова на отлична позиция на границата на наказателното поле. Той обаче реши да стреля от воле и пропиля възможността за изравнителен гол с много нескопосан шут.

Двубоят ще се запомни с няколко куриозни момента. В "Берое" бяха объркали името на фланелката на Мартин Камбуров и на централния нападател на старозагорци му се наложи да се подвизава като Кабуров.

Влизането в игра на Васил Калоянов пък се забави около десет минути, тъй като беше вписан в тимовия лист с №32, а фланелка с такъв номер в "Септември" изобщо нямаше. Нападателят все пак успя да влезе в игра, след като първата цифра от фланелката с №22 беше преправена на тройка.

Освен всичко "Септември" трябваше да бъде ръководен от треньора на вратарите Владимир Манолков след 65-ата минута, когато главният асистент Христо Арангелов беше изгонен за гневна реакция срещу реферите. Той догледа мача от трибуните в компанията на старши треньора Димитър Васиев, който изтърпява наказание.