Как Уейн Рууни отговори на "познатите лица" сред феновете на "Сити"

Съперничеството във футбола има много измерения, но когато става дума за градски дербита, тогава на преден план изпъкват по-силни емоции. Затова и за феновете на "Манчестър сити" беше неприятно, че тъкмо Уейн Рууни вкара гола за "Евертън" при равенството 1:1 на "Етихад".

Макар и вече в друг отбор, бившият нападател на "Манчестър юнайтед" си остава недолюбван сред привържениците на "гражданите".

Рууни показа, че се чувства в свои води след завръщането си в "Евертън". Срещу "Сити" нападателят вкара своя гол №200 във Висшата лига и се нареди до Алън Шиърър

Веднага след мача в социалните мрежи се появиха сходни снимки - едната от радостта на Рууни след гола му за "Евертън" и друга - при отпразнуването на гола му при победата с 3:2 за "Юнайтед" в градското дерби от декември 2012 г. И на двете се виждат едни и същи фенове на "Сити", изразяващи негодуванието си срещу нападателя.

Рууни избра интересен подход, за да бръкне с пръст в раната. "Винаги е хубаво да видиш някои познати лица", написа той в профила си в "Туитър".

Статистиката показва, че нападателят вкарва тъкмо срещу "Манчестър сити" част от юбилейните си голове. Освен №200, срещу "гражданите" той е отбелязал и головете си №50 и №150 във Висшата лига.