"Сити" пречупи "Борнемут" с гол в 97-ата минута

Манчестър сити" записа инфарктна победа над "Борнемут" с 2:1 като гост с късен гол на Рахийм Стърлинг в 97-ата минута. Английският национал се разписа дълбоко в добавеното време, шокирайки домаините. Тимът на Пеп Гуардиола продължава да бъде без загуба, като има две победи и едно равенство в първите три кръга на Висшата лига.

"Сити" се оказа в ролята на догонващ още в 13-ата минута след страхотен гол на Чарли Даниълс и трябваше да прави забележителен обрат. Габриел Жезус върна "гражданите" в мача още в 21-ата минута, но второто полувреме беше много трудно за тях.

Двубоят се игра повече от 100 минути, заради много прекъсвания, разправии и инциденти в продължението. "Гражданите" завършиха и с човек по-малко, като Стърлинг беше изгонен с втори жълт картон, защото отиде да се радва, хвърляйки се сред агитката на гостите.

"Това е истинска лудост, направо не повярвах какво се случи. Първото нещо, което направих е да отида при Бернардо и Бенджамин Менди и да им кажа: "Добре дошли във Висшата лига". Бях сигурен, че можем да спечелим, но не очаквах, че ще бъде толкова драматично. Отговорихме отлично след мача с "Евертън", борихме се за победата и показахме характер", каза капитанът на "гражданите" след мача Венсан Компани.

Футболистите на "Борнемут" не могат да повярват, че са изпуснали точката.

"Черешките" играха силно и затрудниха много многомилионната селекция на Пеп Гуардиола, но за пореден път показаха слабостта си да изпускат точки, когато водят в мачовете. От 2015 г., когато влезе във Висшата лига, "Борнемут" е загубил 39 точки, когато е бил във водеща позиция, като единствено "Уест Хем" се е справил по-зле (41).

Мениджърът на "гражданите" Гуардиола направи четири промени в титулярния състав от двубоя с "Евертън" в началото на седмицата. Серхио Агуеро, Лерой Сане и Джон Стоунс седнаха на пейката за сметка на Стърлинг, Бернардо Силва и дебютанта Бенджамин Менди, а Данило замени наказания Кайл Уокър. Специалистът започна с четирима бранители за първи път от началото на сезона, изневереявайки на схемата си 3-5-2.

Наставникът на домакините Еди Хау заложи на отбрана с трима, с надежда да се противопостави на "Сити".

Началото на двубоя беше много агресивно, като и двата отбора по никакъв начин не се притесняваха да си влизат грубо от първите минути. Това доведе до остри забележки от рефера Майк Дийн, който не искаше да бърза с картоните.

Чарли Даниълс откри с впечатляващо изпълнение.

"Черешките" удариха първи, като откриха още в 13-ата минута. Левият халф-бек Чарли Даниълс отбеляза истински шедьовър като изстреля топката от много малък ъгъл от воле, а тя стана неспасяема за вратаря Едерсон.

Малко по-късно Джърмейн Дефоу имаше отличен шанс да удвои, но стреля встрани от целта.

"Сити" не можа да се окопити бързо от колебливото си начало, като традиционно продължителното задържане на топката и постепенните атаки отсъстваха. В средата на терена Давид Силва и Кевин Де Бройне имаха проблеми, като футболистите на "Борнемут" не им оставяха пространство и време да боравят с топката.

Все пак в 21-ата минута "гражданите" се върнаха в двубоя, благодарение на визията на Давид Силва. Плеймейкърът намери Габриел Жезус с блестящ пас между четирима и бразилецът нямаше проблем да вкара, останал очи в очи с вратаря Бегович.

Габриел Жезус започна като титуляр и показа отличния си голов нюх.

Това беше 12-ото попадение (осем гола и четири асистенции), в което той е замесен в последните му 11 старта във Висшата лига.

Малко след гола на Жезус, "Сити" имаше нов отличен шанс, като Нейтън Аке повали Стърлинг след своя грешка, когато нападателят се откъсваше сам срещу вратата. Реферът Майк Дийн обаче показа само жълт картон.

След почивката двубоят се изнерви много, като и двата отбора действаха доста по-грубо. Дийн, който не бързаше с официалните предупреждения извади общо 9 жълти и един червен картон през втората част.

Агуеро се появи от пейката, но постоянно беше пазен минимум от двама защитници.

Домакините от "Борнемут" бяха доволни от развоя на мача и се затвориха в собствената си половина, без да предприемат особени рискове. Те се бранеха изцяло зад централната линия, като разчитаха на контраатаки чрез мощния Джошуа Кинг, за когото се отваряха празни пространства.

Гуардиола усили нападателната мощ, като вкара на терена Серхио Агуеро, а по-късно в двубоя пусна и Лерой Сане. "Сити" заигра пред наказателното поле на противника, но чак в 97-ата минута успя да пречупи домакините.

Агуеро запази топката между трима в червено-черно и разви атаката в дясно, Данило центрира остро отдясно, а след шут на Стърлинг и рикошет в гърба на капитана Сърман, топката влетя неспасяемо в мрежата.

Победният удар на Стърлинг.

Попадението беше шесто за Стърлинг срещу "Борнемут", като "черешките" са любимата му жертва във Висшата лига.

Той се хвърли сред феновете на "Сити", за да празнува гола си, като полицията едва удържа публиката да не нахлуе на терена. Бурната радост на Стърлинг обаче му донесе втори жълт картон.

Нападателят ще бъде наказан за дербито срещу бившия си отбор "Ливърпул", което е след паузата за националните отбори. Това е и втори червен картон за "гражданите" в пореден мач, след този на Кайл Уокър с "Евертън".

Полицията имаше доста работа с феновете на "Сити", които празнуваха бурно след гола на Стърлинг.

"Играхме добре, с изключение на първите 15-20 минути, когато съперникът имаше предимство. Мисля, че можеше да не се стига до толкова драматичен развой, но пропуснахме много положения. Имахме тотална доминация през втората част когато "Борнемут" се защитаваше с 11 души зад топката. Най-важното в такива мачове е как реагираш в ситуация когато губиш, аз съм доволен от поведението на моите футболисти", каза Гуардиола.

Испанецът се оплака от поведението на рефера Майк Дийн, който изгони спорно Стърлинг, а през първата част е трябвало да изгони Нейтън Аке, според Гуардиола.