"Байерн" записа 14-а поредна победа срещу "Вердер"

Шампионът "Байерн" (Мюнхен) записа победа при първото си гостуване за сезона в Бундеслигата, след като се наложи трудно с 2:0 над "Вердер" в Бремен. В герой за баварците се превърна основният реализатор Роберт Левандовски, който отбеляза и двата гола.

Полякът вече има 154 гола в Бундеслигата, което му отрежда 14-о място във вечната ранглиста, където се изравни с Марио Гомез.

Успехът е втори за "Байерн", след като в откриващия мач шампионите победиха с 3:1 "Байер" (Леверкузен). "Вердер" пък записа втора загуба и се намира в дъното на класирането. Освен това баварците увеличиха серията си срещу "Бременските музиканти" на 14 поредни победи. В тези 14 срещи "Байерн" е отбелязал 55 гола срещу съперника си.

"Байерн" контролираше топката в 68% от двубоя и отправи 16 удара. От своя страна домакините не показаха нищо в атака. Футболистите на "Вердер"се отчетоха само с един точен удар към завърналия се от контузия Мануел Нойер.

Треньорът на баварците Кaрло Анчелоти направи три промени в титулярния състав в сравнение с откриващия мач срещу "Байер". Възстановените Нойер, Тиаго Алкантара и Ариен Робен започнаха за сметка на Свен Улрайх, Себастиан Руди и Томас Мюлер.

Баварците имаха много добри шансове при статичните положения пред вратата на "Вердер".

"Байерн" наложи високо темпо още в началото на срещата и пресираше дълбоко. Удар на Робен в 5-ата минута беше спасен от стража на домакините Иржи Павленка. Последва корнер, като след разбъркване в наказателното поле най-съобразителен се оказа Корентин Толисо, чийто удар уцели гредата.

"Вердер" стоеше компактно в защита и затваряше умело всички постъпи към вратата на Павленка. Това накара последователно Артуро Видал, Франк Рибери и Дейвид Алаба да опитат късмета си отдалеч, но неуспешно.

В 38-ата минута шампионите получиха отлична възможност да открият резултата. Атака на "Байерн" отляво завърши с центриране на Рибери към Робен, като ударът на холандеца с глава мина близо до страничния стълб.

Баварците започнаха второто полувреме с непрестанни атаки, което остави празни пространства в защита. Футболистите на "Вердер" няколко пъти хванаха неподготвени бранителите на шампионите, но до удар към Нойер така и не се стигаше.

След час игра Кингсли Коман се появи на мястото на Робен. Френското крило раздвижи играта по десния фланг, което доведе до промяна на резултата.

Левандовски празнува втория си гол в мача.

Коман подаде успоредно на гол линията към Левандовски, който отбеляза с пета в 72-ата минута. Полският национал вкара и втори гол три минути по-късно. Той направи индивидуален пробив през центъра на защитата на домакините.

До края на срещата "Байерн" контролираше играта и не допусна изненада.

В друг интересен мач от днес "Байер" и "Хофенхайм" направиха голово реми – 2:2. Головете за "аспирините" вкараха Вендел от дузпа и Карим Балараби, а точни за гостите бяха Андрей Крамарич и Марк Ут. В късния мач от 19:30 един срещу друг излизат "Борусия" (Дортмуд) и "Херта".