
© Reuters
Роджър Федерер, който спечели два турнира от Големия шлем през тази година, се готви за започващия в понеделник US Open. Швейцарският ветеран коментира контузиите на водещи играчи, които зачестиха напоследък.
Заради травми от участие до края на годината се отказха Новак Джокович, Анди Мъри, Станислас Вавринка и Милош Раонич. Според Федерер обаче Асоциацията на професионалните тенисисти (АТП) няма вина за това.
"Последните контузии се появиха предимно при играчи над 30-годишна възраст. Не мисля, че трябва да се говори толкова много по този въпрос, защото това винаги е част от тениса. Календарът е един и същ за всички, но ние имаме право да играем или да не играем на даден турнир. Вината не е в тура", каза Федерер.
Според него младите играчи, които са извън Топ 10, трябва да се възползват от шанса, който им се отваря в Ню Йорк.
"Това е голям шанс за тези момчета, които са извън Топ 10. Сега те имат възможност да стигнат по-лесно до четвъртфиналите и полуфиналите, но това не трябва да ги успокоява", добави Маестрото, който има рекордните 19 титли от Шлема.
Самият Федерер се върна много силен след контузия и демонстрира най-добрия си тенис от години насам. Ветеранът вече не играе в много турнири, а внимателно подбира календара си за годината.
Швейцарецът е доволен от своята форма преди US Open. В първия кръг той ще се срещне с представителя на домакините Франсис Тиафое.
"Доволен съм от формата, в която се намирам. В последните дни направих няколко пълни тренировки и се чувствам готов за първия кръг", завърши Федерер, който имаше лека травма.
ilinko
Рейтинг: 804 ВеселоДали е шанс за тенисистите извън топ 10 или шанс за Федерер :)
Lou
Рейтинг: 2101 НеутралноКакъв шанс, Рафа и Родж ще смажат съпротивата на останалите. Най-много някой от онези сервисджии бомбардировачи да се промъкне до финала, а там вече и сервисът няма да помогне. Златен шанс за двамата големи да вземат още една титла с оглед на вече високата им възраст. Кой да ти предположи, че десетина години след края на тяхната доминация, Рафа и Родж отново ще диктуват тура.
СССР - родина на всички безотечественици! При капитализма човек експлоатира човека, а при социализма е точно обратното! Всеки кооператор - прасе, всеки комунист - две! Всички комунисти - под земята! 25 цирк - 25 години плодотворна размяна на циркови номера между България и СССР! Който не познава Сибир, той не познава СССР! Да живее 10-ти септември - ден на народната милиция - единствената опора на народната власт! До 9 септември 1944 г. България беше на ръба на пропастта. След това направи смела крачка напред!Amot
Рейтинг: 521 НеутралноОпределено е шанс за Роджър! Може и да няма силата на младите, но играе много по-умно, а и младите трудно могат да издържат психически петсетови мачове и често отпадат рано-рано. За да спечели, ще му трябва да изиграе не повече от 2-3 трудни мача! Цацата трябва да бъде изпържена!
pet_fire
Рейтинг: 5668 Неутрално"Контузиите на водещи играчи са шанс за тенисистите извън Топ 10, смята Федерер"
Григор се възползва в Синсинати.
Митев
Рейтинг: 1338 НеутралноДимитров тъкмо влезе в топ 10 и тъкмо цели четирима по-силни от него са аут и неговия колега Федерер пак не му даде шанс, като го предостави на хората извън десетката...
andreas_hofer
Рейтинг: 1002 НеутралноТова е шанс и за Григор Димитров да стигне поне до полуфинали, а защо не и до финал. Това ще му донесе още точки. Трябва да се възползва, както го направи в Синсинати.
Комунизмът и неговите мутации са проклятието на съвременна Българияle_bigmac
Рейтинг: 520 НеутралноНай-вече е шанс за тези,които спечелиха големи турнири за пръв път тази година. Зверев и Григор.
Роси
Рейтинг: 8551 НеутралноСигурно и те са имали същия шанс по-рано.
neut
Рейтинг: 2782 НеутралноКрайно време е поколението на нашия Григор да излезе на предни позиции. Успех на Гришо!
In the forest all animals are equal except a few that are more equal than the rest****
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.