"Витоша" допусна пета поредна загуба в дебюта си в Бистрица

Витоша" допусна петата си поредна и общо шеста загуба в Първа лига след 0:3 срещу "Верея" у дома. Воденият от Костадин Ангелов състав остава единственият отбор без победа след седмия кръг в първенството.

"Верея" събра 13 точки и се изравни с "Левски" на четвъртото място. Старозагорци съумяха да се вдигнат след бурната седмица, в която отборът бойкотира заради неизплатени заплати. Футболистите подновиха тренировки на 25 август.

"Витоша" изигра първия си мач в елита на своя стадион в Бистрица. Отборът домакинства на "Васил Левски", но заради мача на националите с Швеция се наложи промяна.

"Верея" игра по-добре през първото полувреме, като до 30-ата минута пропуснаха едно положение с далечен удар на Венцислав Бенгюзов и два неточни изстрела на Георги Андонов. В 33-ата минута Меди Фенуш премина между трима бранители на домакините и прати топката в далечния ъгъл на вратата на Християн Василев за 1:0. Малко по-късно Бенгюзов пропусна сам срещу вратаря на "Витоша", а Стефан Христов не се възползва при сходно положение за домакините, като настъпи топката.

След почивката "Верея" продължи да има превъзходство и удвои. Вратарят Василев допусна груба грешка, изчиствайки топката в краката на Бенгюзов, който го прехвърли с удар от 35 метра.

Три минути преди края Андонов вкара след центриране от ъглов удар.