"Ювентус" продължава без грешка в Серия А след 3:0 срещу "Киево"

Ювентус" спести сили за предстоящия мач с "Барселона" в Шампионската лига, но въпреки това записа убедителна победа с 3:0 при домакинството на "Киево". "Старата госпожа" записа трети пореден успех в Серия А и продължава да води в класирането със стопроцентов актив от девет точки и голова разлика 10:2.

Автогол на Перпарим Хетемай даде аванс на шампионите в 17-ата минута. Той прати топката в собствената си врата с глава при опит да пресече остро центриране на Миралем Пянич от свободен удар.

"Киево" имаше две добри възможности да изравни до почивката, но първaта беше пропиляна от Мануел Пучарели, а при втората Войчех Шчесни отрази удар на Иван Радованович.

В 58-ата минута Гонсало Игуаин успокои "Ювентус" с второ попадение. Аржентинският нападател получи чудесно подаване от Пянич и с мощен шут не остави шансове на Стефано Сорентино.

Седем минути преди края на редовното време влезлият като резерва Пауло Дибала оформи крайния резултат. Той получи топката от Федерико Бернардески, след което се справи с няколко противникови играчи и я насочи в близкия ъгъл на Сорентино.