"Лацио" постигна разгромна победа срещу амбицирания "Милан"

Лацио" постигна разгромна победа срещу амбицирания да се бори за титлата "Милан". Римляните се наложиха с 4:1 в срещата от третия кръг в Серия А.

Много силен мач изигра Чиро Имобиле, който вкара три гола и подаде на Луис Алберто за четвъртия.

В 37-ата минута Франк Кеси извърши нарушение срещу Алберто и домакините получиха дузпа. Имобиле изпълни точно и даде преднина на отбора си. Пет по-късно той удвои с удар от воле след центриране на Сенад Лулич.

Домакините се погрижиха въпреки дъждовете мачът да се проведе

Още в началото на втората част Имобиле оформи хеттрика си. В 48-ата минута той получи от Марко Пароло и вкара. Минута по-късно при бърза атака Имобиле пусна към Алберто, който увеличи преднината на "римските орли".

"Милан" успя да стигне до почетен гол чрез Рикардо Монтоливо след фаул. В 94-ата минута Пароло получи червен картон. "Лацио" излезе трети със седем точки, а "росонерите" са с шест.