"Селтик" остави "Рейнджърс" с празни ръце и без победа в "Старата фирма" вече пет години и половина

Шампионът на Шотландия "Селтик" спечели голямото дерби с "Рейнджърс" с 2:0. Гостуването на "Айброкс" се превърна в истинска разходка за "детелините", които победиха без много усилия. Тимът на Брендън Роджърс продължава без загуба под негово ръководство, а освен това се откъсна с осем точки пред големия си съперник.

Том Рогич и Лий Грифитс вкараха головете след почивката, с които "Селтик" спечели трето поредно гостуване на "Айброкс" във Висшата лига, след завръщането на "Рейнджърс" в елита. Сините нямат победа в "Старата фирма" вече 5 години и половина – от 25 март 2012 г.

"Детелините" показаха кой е господарят на Глазгоу въпреки че преди почивката не играха толкова добре. Домакините се бяха затворили много добре в собствената си половина, но не впечатлиха повече от 50-те хиляди по трибуните, след като им липсваше агресия.

През първата част останаха съмнения за дузпа, след като Морелос падна в наказателното поле след сблъсък със Шимунович.

В началото на второто полувреме "Селтик" повиши оборотите и след поредица от няколко корнера стигна до гол. Защитата на "Рейнджърс" не се ориентира добре и не можа да изчисти топката, тя стигна до Том Рогич и с левия си крак австралиецът откри резултата в 50-ата минута.

Авторът на втория гол Лий Грифитс и капитанът Скот Браун дразнят феновете на противника, позирайки за снимка пред тях.

Мениджърът на "Рейнджърс" Педро Кайшиня веднага потърси промяна, като включи ветеранa Кени Милър. Нападателят, който има мачове и за двата отбора и общо 10 гола в "Старата фирма", изигра своя двубой №400 в елита на Шотландия.

Надеждите на домакините обаче бяха попарени в 65-ата минута с втори гол, дело на Лий Грифитс. Нападателят с №9 получи отличен пас от Патрик Робъртс и плъзна топката покрай вратаря.

Успехът е шести за Бренджън Роджърс в дербитата с "Рейнджърс" от общо 7 мача. Треньорът има и един равен в актива си.