"Байерн" не спечели първия си мач след уволнението на Анчелоти

Байерн" (Мюнхен) не можа да спре лошото си представяне дори и с уволнението на Карло Анчелоти. Тимът не спечели първия си двубой след освобождаването на италианския спец, завършвайки 2:2 като гост на "Херта". Двубоят показа старите слабости на "Байерн", като за втора поредна седмица тимът пропиля аванс от два гола.

Тандемът Вили Саньол и Хасан Салихамиджич, който водеше отбора направи доста промени, връщайки в титулярния състав Ариен Робен и Франк Рибери, на терена беше и Жером Боатенг. Баварците започнаха силно и още в 10-ата минута откриха. Боатенг центрира за Хумелс и централният защитник с глава се разписа.

В 48-ата минута изглеждаше, че всичко свършва след втори гол на баварците. Роберт Левандовски отбеляза осмото си попадение за сезона и се изравни с Пиер-Емерик Обамеянг начело в голмайсторската листа. Той получи пас от Толисо, ориентира се най-добре и реализира с левия крак.

Само минути и половина по-късно обаче "Херта" успя да намали резултата, връщайки се в мача. Харагучи се разходи като на шега между няколко защитника в червено и пусна успореден пас на голлинията, като топката беше засечена от Ондрей Дуда. Словакът нямаше проблем да отбележи в опразнената мрежа.

Саломон Калу бележи изравнителния гол в 56-ата минута.

Попадението на "Херта" определено шокира баварците и те не успяха да реагират по най-добрия начин. В 56-ата минута резултатът вече беше равен, като този път точен беше Саломон Калу. Котдивоарецът се разписа след груба грешка в защитата на шампионите. Карим Рекик отигра топката след центриране от фаул, а Толисо не успя да я изчисти, което позволи на Калу от няколко метра да реализира под плонжа на Улрайх.

До края на двубоя бедите за "Байерн" продължиха, като за капак Франк Рибери получи тежка контузия. Французинът се опитваше да организира контраатака, когато стъпа върху топката, коляното му поддаде и той се строполи на земята. Рибери буквално викаше от болка, като заради това първоначалните опасения са за скъсани коленни връзки.

Влизането на Кингсли Коман малко раздвижи атаката на гостите, но "Байерн" не успя да стигне до желания трети гол, с който да спечели. Така баварците завършват наравно в столицата за втори път поред, както и през миналия сезон.