Иско донесе първи домакински успех на "Реал" за сезона

Реал" (Мадрид) запазва дистанция от седем точки от водача в Ла Лига "Барселона" след изиграването на седем кръга от шампионата. Кралския клуб надигра с 2:0 "Еспаньол" на "Сантяго Бернабеу" с два гола на Франсиско Аларкон – Иско. Халфът се представи блестящо и беше най-добрия футболист на терена.

Това беше първи домакински успех за шампионите на Испания от началото на сезона, след като предишните им три бяха далеч от дома.

"Реал" беше пълен господар на терена, като отправи общо 21 удара към вратата на каталунците и владееше топката в 64% от времето, но пропусна да разгроми съперника си. Кристиано Роналдо за пореден мач този сезон не успя да се разпише и след двубоя за Суперкупата на Испания с "Барселона" няма гол.

Зинедин Зидан не можеше да разчита на Гарет Бейл, Карим Бензема, Дани Карвахал, Тео Ернандес, Матео Ковачич и Марсело заради контузии, но все пак извади боеспособен състав на терена.

В 30-ата минута Иско откри след пас на Кристиано Роналдо и отбеляза 11-ия си шампионатен гол за календарната 2017 г. Техничарят стана халфа с най-много голове за този период, като никой друг от средната линия няма подобно постижение.

Попадението на Иско даде спокойствие на шампионите, които след почивката определено свалиха темпото и на няколко пъти в защита действаха високомерно. Загуба на концентрация от капитана Серхио Рамос обаче можеше да струва скъпо в 67-ата минута, когато Морено открадна топката, но Начо се намеси авторитетно и изби.

Роналдо се стара много, но отново не успя да се разпише.

Много силно в дебюта си се представи Ашраф Хакими. Той започна на десния фланг на защитата и беше много активен, като не показа никакво притеснение въпреки своите 18 години.

В 70-ата минута Иско отбеляза второто си попадение след пас на Марко Асенсио. Начало на атаката даде Кристиано Роналдо, а голмайсторът се разписа след хубав удар от границата на наказателното поле.

Успехът е под №100 за "Реал" над "Еспаньол" в историята.