Шарапова отпадна в третия кръг на турнира в Пекин

Мария Шарапова отпадна още в третия кръг на турнира в Пекин след поражение 2:6, 2:6 от световната №2 Симона Халеп. Румънката беше безгрешна и спечели само за час и 14 минути. Тя реализира пет от общо деветте си възможности за пробив, докато Шарапова проби само веднъж подаването на румънката.

До този момент Шарапова имаше седем победи от седем мача срещу Халеп, но сега допусна първо поражение. Рускинята демонстрира умора след двата трисетови мача, които трябваше да изиграе до момента – с Анастасия Севастова и Екатерина Макарова.

Румънката не допусна нито една двойна грешка, а за сметка на това Шарапова записа пет. Рускинята спечели само 50% от точките на първото си подаване, а това се оказа решаващо за поражението. Халеп е първата участничка на четвъртфиналите, като нейна противничка там ще бъде победителката от мача между Дария Касаткина и Агниешка Радванска.

След завръщането си на корта след наказание Шарапова така и не може да намери постоянство. Тя има девет победи и четири загуби през 2017 г.