Григор Димитров прескочи Дел Потро след обрат от 2:5 във втория сет

Григор Димитров се класира за четвъртфиналите в тенис турнира в Пекин. Българинът победи със 7:6 (6), 7:5 Хуан Мартин дел Потро след оспорван мач.

Следващият съперник на Димитров ще е Роберто Баутиста Агут. Испанецът, който е 13-и в световната ранглиста и пети в схемата, преодоля Аляж Бедене, след като словенецът се отказа.

Димитров изигра седмия си мач срещу Дел Потро, който поне до скоро беше сред най-неудобните му съперници. След като загуби първите пет срещи помежду им, българинът сложи край на серията в четвъртфиналите в Синсинати в средата на август.

Мачът в Пекин беше много оспорван, като първият сет отиде в полза на хасковлията след тайбрек. Във втория Дел Потро беше на крачка да изравни след 5:2 и пробив преднина, но Димитров съумя да направи обрат.

Българинът няколко пъти прояви здрава психика във важни моменти, след като съперникът му беше взимал аванс.

Първото предизвикателство дойде още на старта на мача, когато Дел Потро проби. Димитров успя да изравни за 3:3, след което сетът стигна до тайбрек. В него аржентинецът два пъти взимаше минипробиви, които обаче българинът успяваше да върне. При 5:6 третият в схемата спаси сетбол и с нови две спечелени разигравания взе сета.

Дел Потро направи голяма крачка към изравняване на резултата, след като проби в шестия гейм и защити пробива, за да поведе с 5:2. След оспорван гейм Димитров си взе подаването за 3:5, но съперникът му трябваше да сервира за спечелването на сета.

Българинът игра стабилно и влезе в серия, с която направи забележителен обрат. Той върна пробива и след това изравни за 5:5. Това пречупи Дел Потро и с два гейма на нула Димитров приключи мача.