"Лацио" нанесе първа домакинска загуба на "Ювентус" от 2015 г.

"Лацио" победи шампиона "Ювентус" с 2:1 в зрелищен първи мач от осмия кръг на Серия А. "Римските орли" изоставаха в резултата след първото полувреме в Торино, но направиха обрат през втората част след два гола на Чиро Имбобиле. В последната секунда на двубоя "старата госпожа" можеше да се спаси от загубата, но Пауло Дибала пропусна дузпа, отсъдена след видеопреглед.

Maчът в Торино сложи край на серията на "Ювентус" от 57 поредни срещи без домакинска загуба във всички турнири. Тимът на Масимилиано Алегри не беше губил у дома от август 2015 г., когато отстъпи с 0:1 срещу "Удинезе" в първия кръг на сезона.

"Лацио" записа трета поредна победа в Серия А и се доближи до върха. Тимът на Симоне Индзаги събра 19 точки, с които разделя втората позиция заедно с "Ювентус" и "Интер", който обаче има мач по-малко - градското дерби с "Милан" в неделя.

"Наполи" е лидер с актив от 21 точки. Неаполитанците посрещат "Рома'" в късния съботен мач и могат да се откъснат с пет точки пред "Ювентус", който допусна първото си шампионатно поражение за сезона.

Шампионите имаха игрово предимство през първото полувреме на двубоя с "Лацио". Те владееха продължително топката, бяха по-активни в нападение и стигнаха до гол в 24-ата минута. Сами Кедира стреля, вратарят Томас Стракоша спаси, но Дъглас Коста направи добавка отблизо.

"Ювентус" беше близо до втори гол в 35-ата минута, но Стракоша отрази далечен изстрел на Кедира. Само три минути по-късно вратарят на "Лацио" беше на път да направи страхотен подарък на шампионите. Той се забави с изчистването на топката и я изрита в тялото на Гонсало Игуаин. Тя се насочи към вратата, но срещна страничната греда и след това Стракоша успя да улови.

"Лацио", който рядко имаше възможност да обстрелва Джанлуиджи Буфон през първото полувреме, изравни резултата само две минути след почивката. Имобиле получи отлично извеждащо подаване от Луис Алберто и не остави шансове на Буфон.

В 53-ата минута голмайсторът на "Лацио" отново се озова очи в очи с Буфон и беше спънат от вратаря на "Ювентус". Потърпевшият се зае с изпълнението на отсъдената дузпа и не сбърка - 2:1.

Алегри потърси промяна с включването в игра на Дибала и Федерико Бернардески. Дълго време двата отбора не успяваха да създадат чиста голова ситуация пред двамата вратари. В края обаче се стигна до няколко инфарктни ситуация.

В 90-ата минута удар на Дибала срещна гредата. В третата минута на добавеното време Фелипе Кайседо можеше да реши мача с трети гол в полза на "Ювентус", но не успя да преодолее Буфон, останал сам срещу него.

В ответната атака резервата Патрик влезе с двата крака в краката на Бернардески. Защитникът на "Лацио" игра с топка и съдията първоначално остави играта да продължи. След това обаче получи сигнал от видеоасистента да прегледа ситуацията на повторение и посочи бялата точка. Дибала получи възможност да спаси шампионите от загуба, но изстрелът му беше спасен от Стракоша.