Резервите на "Арсенал" постигнаха ценен успех над "Цървена звезда" като гост

Арсенал" направи сериозна крачка към фазата на директните елиминации на Лига Европа след успех с 1:0 като гост на "Цървена звезда". Визитата на стадион "Райко Митич" не мина никак леко за "артилеристите", които трябваше сериозно да се потрудят. Ценното попадение отбеляза Оливие Жиру в 85-ата минута и да запази перфектния баланс на отбора си.

"Артилеристите" имат три победи от три мача и само чудо може да спре отбора на Арсен Венгер да излезе от групата си.

Мениджърът на "Арсенал" заложи на много млади футболисти, а единствено Петър Чех, Тио Уолкът и Мохамед Елнени бяха влючени от първия отбор. Рядък шанс за изява получи и Джак Уилшър, който дори записа пълни 90 минути.

Сръбският тим направи силен мач и беше близо до изненадата. Футболистите на Владан Милойевич бяха агресивни в предни позиции, а в защита впечатлиха с организирани действия. "Арсенал" се задоволи с траен контрол над топката, но нищо по-опасно пред вратата на Милан Борян. Бившият вратар на "Лудогорец" направи силен мач и когато трябваше да се намесва беше безгрешен.

Най-чистото положение за гостите беше на сметката на Боаки, който уцели гредата.

През втората част ситуацията на терена не се промени, с изключение, че сърбите станаха още по-агресивни, бранейки точката. Десетина минути преди края на двубоя левият бек Милан Родич беше спорно изгонен след втори жълт картон и това срази "Звезда".

Ключовият момент в мача с червения картон на Милан Родич.

"Арсенал" се възползва от численото си предимство и в 85-ата минута стигна до важния гол. Негов автор стана Оливие Жиру след пас на Уолкът. Франузинът, който вкара и в предишния мач с БАТЕ (Борисов) реализира 101-ия си гол за "Арсенал". Той се разписа след красив удар от въздуха, падайки при това с гръб към вратата.

В другия двубой от групата БАТЕ победи "Кьолн" с 1:0 и до голяма степен отказа германците от надежди да продължат напред. След три изиграни срещи "Арсенал" води с девет точки, а "Звезда" и БАТЕ са с по четири. Кьолн е последен без точко актив.

В група К "Лацио" победи "Ница" с 3:1 в директен спор за първата позиция. Римските орли надделяха на "Алианц ривиера", въпреки че изоставаха в резултата още в четвъртата минута. Марио Балотели изведе французите напред след пас на Уесли Снайдер, но секунди по-късно Фелипе Кайседо изравни.

След почивката най-добрият в редиците на "Лацио" Сергей Милинкович-Савич се разписа на два пъти и направи обрата пълен.

В другия двубой сблъсъкът между Белгия и Холандия завърши без победител. "Зулте Варегем" и "Витес" поделиха по точка след 1:1.