"Клипърс" продължи доминацията си в дербито на Лос Анджелис

"Ножиците" победиха "езерняците" за 15-и път в последните 16 мача помежду им

Баскетболното дерби на Лос Анджелис завърши с безапелационна победа на "Клипърс" срещу "Лейкърс" - 108:92. "Ножиците" записаха трети пореден успех срещу градския съперник и общо 15-и в последните 16 двубоя помежду им. Това беше първи мач за двата отбора от началото на сезона.

Отборите от Ел Ей претърпяха доста промени това лято. "Клипърс" беше напуснат от големия си лидер Крис Пол, а "Лейкърс" започна да гради отбор около избрани под №2 в драфта Лонзо Бол и освен това привлече един от най-добрите високи играчи в лигата - Брук Лопес.

Бол имаше кошмарен дебют в НБА. 19-годишният плеймейкър пропусна пет от шестте си стрелби от игра, пропусна и двата си изстрела от наказателната линия и завърши с едва три точки и скромните четири асистенции.

Лонзо Бол имаше кошмарен дебют в НБА

"Лейкърс" не успя по никакъв начин да се противопостави на градския съперник. "Клипърс" спечели първата четвърт с 27:19, а на почивката имаше аванс от 11 точки - 53:42. През второто полувреме "ножиците" продължиха да доминират и в един момент разликата достигна 30 точки. След това те намалиха оборотите и в края "езерняците" съкратиха изоставането си почти наполовина.

Блейк Грифин беше най-резултатен за победителите с 29 точки. Той вкара 13 от 23-те си стрелби, включително три тройки от шест опита. Към точковия си актив тежкото крило прибави 12 борби, три асистенции и две откраднати топки.

Центърът Деандре Джоржън също се отличи с дабъл-дабъл - 14 точки и 24 борби. Лу Уилямс се включи от пейката с 12 точки и върховите за отбора шест асистенции, а Данило Галинари и Патрик Бевърли завършиха съответно с 11 и 10 точки.

В същото време новото звездно трио - Ръсел Уестбрук, Кармело Антъни и Пол Джордж, започна с победа съвместния си престой в "Оклахома сити тъндър". "Гръмотевиците" нямаха никакви проблеми при домакинството на "Ню Йорк никс" - 105:84.

Джордж беше най-резултатен за победители с 28 точки, Антъни вкара 22 точки в коша на доскорошния си отбор, а Уестбрук започна сезона така, както завърши предишния - с трипъл-дабъл. Той записа 21 точки, 16 асистенции и 10 борби.

В другия мач, който се игра през изминалата нощ, "Торонто раптърс" постигна очаквано убедителна победа срещу "Чикаго булс" у дома. Йонас Валанчунас поведе канадския тим с 23 точки и 14 борби, а Си Джей Майлс се включи от пейката с 22 точки.