С 10 души "Ювентус" надви "Удинезе" в мач с осем гола

© Reuters / Instagram

Шампионът на Италия "Ювентус" сложи край на серията си от два мача без успех в Серия А и се върна на победния път след разгром с 6:2 като гост на "Удинезе". Двубоят на "Дачия арена" ще се запомни освен с осемте попадения, с много слабото съдийство на Даниеле Довери, който допусна сериозни грешки в ущърб и на двата отбора.

След равенството с "Аталанта" 2:2 и поражението от "Лацио" като домакин, "бианконерите" отново започнаха колебливо и само след осем минути изоставаха в резултата. Стипе Перица се разписа след центриране, но повторенията ясно показаха, че футболистът на домакините е в положение на засада.

Радостта на "Удинезе" не трая дълго и в 14-ата минута левият бек Самир си вкара автогол, а в 20-ата Сами Кедира реализира след пас на Хуан Кадрадо, правейки обрата пълен.

Напрежението не намаля, а дори напротив – двубоят се изнерви още повече, с което се увеличиха и картоните. В рамките на няколко секунди нападателят на "Ювентус" Марио Манджукич получи два жълти картона и остави своите с човек по-малко.

Хърватинът имаше основателни претенции, че е фаулиран в наказателното поле, но реферът Довери не се реши да използва системата за видеоповторения.

След почивката "Удинезе" изравни с гол на капитана си Данило. Централният защитник вкара с глава след центриране на Родриго Де Паул в 47-ата минута. Макар и с 10 души, "Ювентус" пак намери начин да отговори, при това максимално бързо.

В 52-ата минута Дибала центрира от фаул, а Ругани вкара трети гол. Той се пласира отлично между централните защитници на "Удинезе" и с глава вкара в мрежата на Бидзари.

Точно час след началото на мача падна още един гол и той сякаш срази домакините. Кедира се разписа след хубав удар от въздуха, но повторенията показаха, че Ругани, който първоначално игра с топата е в положения на засада.

До края на мача "бианконерите" вкараха още два гола. Първо в 87-ата минута Кедира оформи своя хеттрик след хубав удар по диагонала и грешка на Бидзари. В 90-ата Пянич оформи крайния резултат.

След девет мача "Ювентус" има 22 точки и е на три зад лидера в Серия А "Наполи", и на една зад "Интер". В събота двата тима направиха равенство 0:0.