Федерер прескочи втория кръг в Базел за 57 минути

Носителят на 19 титли от Големия шлем Роджър Федерер изнесе нова лекция на домашния турнир в Базел. След като в първия кръг победи Франсис Тиафо с 6:1, 6:3 за 61 минути, днес швейцарската легенда надигра Беноа Пер със същия резултат за 57 минути.

Федерер, който преследва осма титла в родния си град, не даде нито една възможност за пробив на френския тениист. 36-годишният швейцарец имаше девет възможности да спечели подаването на съперника и реализира четири от тях - три в първия и една във втория сет.

В спор за място в полуфиналите световният №2 ще се изправи срещу победителя от мача между канадския тинейджър Денис Шаповалов и поставения под №7 Адриан Манарино от Франция.

Останалите фаворити също продължават към четвъртфиналите. Поставеният под №2 Марин Чилич имаше най-труден път. Хърватинът спечели трисетова битка със сънародника си Борна Чорич - 6:3, 3:6, 6:3 след два часа игра.

В четвъртфиналите Чилич ще срещне изненадата на турнира Мартин Фучович. Унгарецът, който започна участието си от квалификациите, спечели първите три гейма срещу Леонардо Майер, преди аржентинецът да се откаже заради контузия.

Двукратният шампион в Базел Хуан Мартин дел Потро победи друг квалификант - Жюлиен Бенето от Франция. Аржентинецът се наложи с 6:4, 6:4 и ще срещне испанеца Роберто Баутиста Агут в битка за място в полуфиналите. Другият четвъртфинал противопоставя Давид Гофен и Джак Сок.