ПСЖ продължава без загуба в Лига 1 след убедителен успех над "Ница"

ПСЖ записа девета победа от началото на сезона в Лига 1, надигравайки с убедителното 3:0 състава на "Ница". Единсон Кавани се превърна в главно действащо лице и отбеляза два от головете за успеха на своя тим. Уругваецът вече има 12 попадения от началото на кампанията.

Кавани откри още в третата минутиа, а в 31-ата успя да удвои. И двете попадения на нападателя дойдоха след пасове на Анхел Ди Мария. Вторият гол на Кавани беше и №2500 за ПСЖ в Лига 1.

След почивката Данте си вкара автогол и уби интригата в срещата. За четвърти път от началото на сезона парижани реализираха, след като техен съперник прати топката в собствената си мрежа. ПСЖ беше без наазания Неймар, но това не се отрази на тима.

От своя страна "Ница" записа четвърта поредна загуба и остава едва на 14-о място в класирането със само 10 точки. Съставът на Люсиен Фавър, който беше приятната изненада през миналия сезон, сега е далеч от силното си представяне.

За цял мач "Ница" отправи само един точен удар към вратата на Алфонс Ареола и едва два пъти докосна топката в наказателното поле на парижани.

В класирането ПСЖ има 29 точки и води със седем пред шампиона "Монако", който в събота гостува на "Бордо", а трети е "Нант" с 20 точки.