"Лацио" се изравни с "Ювентус" и "Наполи" на върха в Италия

Имобиле вкара гол и направи три асистенции срещу "Беневенто"

Лацио" продължи кошмарния дебют на "Беневенто" в Серия А след разгромна победа с 5:1. "Римските орли" записа деветия си успех от 11 мача и събраха 28 точки. Тимът на Симоне Индзаги се изравни на върха с "Ювентус", който в събота спечели дербито с "Милан" (2:0), и с "Наполи", който посреща "Сасуоло" днес в 16.00 ч. "Беневенто" остава без точка след 11-ата си загуба от 11 мача и голова разлика 4:29.

Бастос даде начало на разгрома в Беневенто в четвъртата минута. След центриране от корнер Чиро Имобиле успя да свали топката с глава от аутлинията, а за анголския защитник остана да я довкара във вратата на метър от голлинията.

В 13-ата минута Имобиле удвои аванса на "Лацио" с 14-ия си гол за сезона. Той получи извеждащо подаване от Сергей Милинкович-Савич, надбяга бранителите на "Беневенто" и изпрати топката по диагонала с десния крак.

Шоуто на Имобиле продължи в 24-ата минута. Той получи топката в наказателното поле и подаде към далечната греда, където Адам Марусич се хвърли на шпагат и я изпрати в опразнената врата.

Десет минути след почивката Ахраф Лазаар намали резултата, след като получи подаване от Данило Каталди, освободи си позиция за изстрел в наказателното поле и стреля точно в близкия ъгъл.

Четвърт час преди края на двубоя Луиш Нани намери Марко Пароло на границата на наказателното поле и италианския халф покачи на 4:1.

Нани оформи крайния резултат в 86-ата минута след третата асистенция на Имобиле в мача.