Хърватия се устреми към световното по футбол след разгром срещу Гърция

Хърватия и Швейцария се устремиха към класиране за световното по футбол в Русия следващото лято. Двата състава спечелиха победи в първите си мачове от баражите.

Хърватите се наложиха с 4:1 срещу Гърция у дома. Швейцарците стигнаха до 1:0 при гостуването си на Северна Ирландия.

В Загреб домакините изиграха много силен мач и заслужено победиха. През първото полувреме те имаха пълно превъзходство и вкараха три гола.

В 12-ата минута Орестис Карнезис спъна играч на съперника и хърватите получиха дузпа. Лука Модрич изпълни точно и даде преднина на отбора си. В 19-ата Никола Калинич удвои с красив удар.

Константинос Фортунис намали в 30-ата след удар с глава след ъглов удар. Само три минути след това хърватите си върнаха преднината, когато Иван Перишич се възползва от центриране на Симе Вършалко от дясно.

Рикардо Родригес от Швейцария вкара победния гол срещу Северна Ирландия

Малко след началото на второто полувреме Вършалко направи ново ключово подаване - този път към Андрей Крамарич, който отблизо направи 4:1. До края и двата отбора имаха възможности, но резултатът се запази.

Швейцария стигна до ценен успей в Северна Ирландия след гол от спорна дузпа. Точен за победителите беше Рикардо Родригес в 58-ата минута. Домакините не успяха да отправят нито един точен удар.