"Рома" спечели дербито на Рим и удължи победната си серия

Рома" спечели дербито на Рим след успех с 2:1 срещу "Лацио". Срещата беше вълнуваща и с висок заряд, като два от головете дойдоха от дузпи.

С петата си поредна победа "вълците" събраха 30 точки и се изкачиха трети, като изостават с две от водача "Наполи". За "Лацио" това беше второ поражение през сезона, като отборът е пети с 28 точки.

"Рома" вече има победи в пет от последните шест дербита с "орлите".

През първата част домакините владееха повече топката и атакуваха. Головите възможности пред двете врати обаче бяха малко. Още във втората минута гол на Чиро Имобиле не беше признат заради засада. До почивката най-добрата възможност се откри пред Един Джеко, но нападателят не успя да вкара.

В началото на второто полувреме "Рома" вкара набързо два гола. В 49-ата Диего Пероти вкара от дузпа, а четири по-късно Раджа Наинголан получи пред наказателното поле и с удар по земята удвои.

"Лацио" намали в 72-ата след дузпа, отсъдена за игра с ръка след лош опит на защитник на "Рома" да изчисти. Чиро Имобиле изпълни точно и вкара 15-ия си гол през сезона, с което е начело при голмайсторите.