Волейболният "Левски" тръгна с победа в Европа

Волейболистите на "Левски" започнаха с победа участието си в третия по сила европейски турнир "Чалъндж къп". Сините се наложиха с 3:1 (22:25, 25:16, 25:20, 25:20) срещу "Щрасен" в Люксембург в първа среща от втория кръг на надпреварата.

Воденият от Владимир Николов отбор имаше затруднения само в първия гейм, в който загуби. След това българският състав направи обрат и е на крачка от преодоляване на съперника.

Опитният диагонал Смилен Мляков стана най-резултатен за сините с 20 точки, по 12 добавиха Гордан Люцканов и Симеон Александров. За домакините най-много точки направиха българинът Милан Миланов и Тим Левер - по 15. Другият българин в състава от Люксембург Любомир Миланов не се появи в игра.

В първия гейм "Левски" игра слабо и "Щрасен" се възползва, като водеше убедително с 16:10 при второто прекъсване, след което поведе с 1:0. Сините вдигнаха значително успеваемостта си в нападение, поеха инициативата и заслужено направиха обрат до 3:1.

Реваншът е на 29 ноември от 19.00 часа в София.

В турнира ще играе и "Монтана", който се включва от следващия кръг.